Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gollob chciałby mieć Rzeszów w swoim CV - rozmowa z Andrzejem Łabudzkim, prezesem PGE Marmy Rzeszów

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
Włodarzy PGE Marmy czeka kilka tygodni ciężkiej pracy przy budowaniu składu na kolejny sezon. W Rzeszowie marzą o zespole składającym się z młodych i ambitnych żużlowców.

Mateusz Kędzierski: Rzeszowski klub odniósł pierwszy duży sukces za pana kadencji. Drużyna w świetnym stylu wygrała rozgrywki i uzyskała awans do ENEA Ekstraligi.

Andrzej Łabudzki: To był niesamowity i szczęśliwy dzień, a wszystko przez cały rok ciężkiej pracy. Świętujemy efekt tego wysiłku. Wszyscy dobrze przepracowali ten rok i nie było żadnych wpadek. Los też nam sprzyjał, bo nie mieliśmy dzięki Bogu żadnych wypadków i poważnych kontuzji. Wszystko się dobrze skończyło i mamy święto. Już wkrótce zaczynamy na nowo.

Ten sukces to zasługa dobrze skonstruowanego składu.

- Dream-teamu nie było, natomiast jak rozmawiałem ze znajomymi, to myślę, że niejedna drużyna z I ligi poradziłaby sobie z dwoma ostatnimi ekipami ekstraligowymi. Uważam, że cała I liga była w tym roku bardzo mocna. Ktoś musiał wygrać, ktoś musiał przegrać. Cieszę się, że to my wygraliśmy w lidze. Do tyłu się nie oglądamy, patrzymy naprzód.


Czy jest pan zaskoczony tym, że finał ligi pojechaliście z Orłem Łódź, a nie GKM-em Grudziądz?

- Równie dobrze to my mogliśmy odpaść w półfinałach. Obu drużynom przyglądaliśmy się jeszcze przed play-offami i według nas Orzeł Łódź miał najmocniejszą ekipę. Dlatego nie byłem zaskoczony.

Po awansie rozpoczynacie ciężką pracę. Jak bardzo musi zostać zwiększony budżet klubu na Ekstraligę?

- Na pewno nie kilkukrotnie. Budżet niewątpliwie trzeba zwiększyć, natomiast nie chcemy tutaj budować dream-teamu, chociażby takiego, jaki był w tym roku w Toruniu. Chcemy stworzyć fajną drużynę, przede wszystkim składającą się z ambitnych chłopaków. Pieniądze też muszą za tym iść, ale jeszcze trochę zaczekajmy. Być może za miesiąc uda nam się zorganizować jakąś konferencję i wszystkiego się dowiemy.

Czy sponsorzy, którzy w tym sezonie wspierali rzeszowski klub zostają? Czy poszukujecie nowych sponsorów?

- Dopiero teraz wszystko się zacznie. Mam nadzieję, że wszyscy ci sponsorzy, którzy z nami są, zostaną. Dołożymy do tego wszelkich starań. Nowy sponsor jest zawsze mile widziany w klubie.

Kto z obecnego składu PGE Marmy Rzeszów zasługuje na starty w drużynie w przyszłym roku?

- Widzimy po średnich punktowych, jak spisywali się nasi zawodnicy. Liderem zespołu był Kenni Larsen. Peter Ljung zaliczył znakomitą końcówkę sezonu. W połowie rozgrywek miał pewne problemy, ale w meczach półfinałowych i finałowych nas „wyciągnął”. Scott Nicholls cały czas jeździł doskonale. Czy oni w najbliższej przyszłości chcą ścigać się w Ekstralidze? Myślę, że jest to pytanie do nich.

Rozmawiałem z nimi i chcą startować w Ekstralidze.

- Co innego można powiedzieć przy wywiadach, co innego, gdy przyjdzie nam negocjować warunki kontraktu. Jeżeli chcą startować w Ekstralidze, to będą brani przez nas pod uwagę w pierwszej kolejności. Tak czy siak trzeba będzie wzmocnić naszą drużynę.

Wracamy do elity z obawami - rozmowa z Martą Półtorak, byłą prezes PGE Marmy Rzeszów

PGE Marma najbardziej potrzebuje:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (56):

 • 4est Zgłoś
  Kto będzie miał Golloba zrobi dobry deal, nie tylko marketingowy. Dobre źródła twierdzą, że przez ten słaby sezon i szum wokół, jest w nim sportowa złość i na 100% solidnie
  Czytaj całość
  przygotuje się do kolejnego sezonu - być może ostatniego (o ile będzie udany;a dakar też czeka). Powrót do starych tłumików na pewno pomoże, choć tak naprawdę słaby sprzęt to nie jest największy problem w tym sezonie, a raczej brak przygotowania fizycznego(mało jazdy)i motywacji.
  • Zenon Pitera Zgłoś
   To niech Pan Gollob jezdzi za darmo robi minimum 10 pkt i w swoim CV będzie miał Rzeszów.dajcie sobie spokój z tym gościem
   • RzEsZoW Zgłoś
    Nr.14 - nierealne,Nr. 15 - ?????????????? Reszta,? - sqład na środek ligi. Derby z Buczą = plecak!
    Wszystkie komentarze (56)

    Komentarze (56)

     Wszystkie komentarze (56)
     PRZEJDŹ NA WP.PL