Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trybunał PZM podtrzymał postanowienie GKSŻ w sprawie Rafała Okoniewskiego!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Trybunał PZM w czwartek podtrzymał postanowienie GKSŻ w sprawie Rafała Okoniewskiego. Przypomnijmy, że PGE Marma odwoływała się od decyzji żużlowej centrali, która unieważniła jego kontrakt z klubem.

23 kwietnia Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów. GKSŻ w uzasadnieniu swojej decyzji napisała między innymi, że "Klub pismem z dnia 22 kwietnia 2014 roku poinformował, iż wstrzymuje wypłatę środków na rzecz zawodnika w oparciu o art. 5 ust 1 pkt 5 Kontraktu ze względu na brak przedstawienia Klubowi rozliczenia wydatków poczynionych na przygotowanie do sezonu". Właśnie ten argument rzeszowski klub wysuwał jako podstawowy w swoim odwołaniu do Trybunału Polskiego Związku Motorowego.


- Złożyliśmy takie odwołanie. Argument podstawowy jest taki, że według naszej oceny GKSŻ nadużył swoich uprawnień rozwiązując kontrakt. Nie zostało nam przedstawione rozliczenie zawodnika. Sumę kontraktową miał przeznaczyć na przygotowanie do sezonu. Faktury, jakie nam przedstawił, dotyczyły między innymi opłat do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, do tego doszły faktury za przejazdy i paliwo. Trudno to uznać za rachunki, które dotyczą przygotowania do sezonu. Dodatkowo zawodnik twierdzi, że przedstawił rozliczenie kwoty, którą otrzymał na przygotowanie do sezonu. GKSŻ przynajmniej twierdzi, że takie rozliczenie otrzymała. My jako klub takiego rozliczenia nie mamy. Jeżeli ktoś nam przedstawia dokument bez potwierdzenia odpowiednimi wpłatami, to trudno to traktować jako rozliczenie. Tutaj absolutnie tego zabrakło. Nie otrzymał tego GKSŻ i nie otrzymaliśmy tego my. Jeżeli chodzi o sumę kontraktową, to opiewała ona na kilkaset tysięcy złotych. Śmiem twierdzić, że Rafał Okoniewski miał słabe wyniki w poprzednim sezonie, bo nie wydał prawidłowo kwoty, jaką otrzymał na przygotowanie do sezonu - tłumaczyła wówczas Marta Półtorak.

Brak rozliczenia z zawodnikiem to nie jedyny argument wysunięty przez rzeszowski klub w odwołaniu do Trybunału PZM. - Zgodnie z przepisami, kwota, która nie została rozliczona, podlega zwrotowi. Rafał Okoniewski jest nam winien dużą sumę pieniędzy. Dodatkowo podkreślamy w odwołaniu fakt, że zawodnik otrzymał od naszego klubu propozycję startów na nowy sezon. Jeżeli nawet z niej nie chciał skorzystać, to mógł pójść na wypożyczenie. Jemu zależało jednak na rozwiązaniu kontraktu. Co więcej - sezon skończył się w sierpniu, a on jakieś pieniądze na przygotowanie wydawał we wrześniu. To przepraszam - do jakiego sezonu się przygotowywał? Jeżeli do przyszłego, to czujemy się niekomfortowo, że robił to za nasze pieniądze - dodawała prezes PGE Marmy Rzeszów.

Przypomnijmy, że po decyzji o rozwiązaniu kontraktu zawodnika z klubem, GKSŻ wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nowy klub kontraktuje go na własną odpowiedzialność, gdyż w przypadku zmiany decyzji przez Trybunał, ewentualne punkty zdobyte przez zawodnika zostaną anulowane. Rafał Okoniewski od maja reprezentował GKM Grudziądz, będąc jego czołowym zawodnikiem. "Okoń" ze średnią bieg. 2,473 był drugim pod względem skuteczności zawodnikiem Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Czy Trybunał PZM postąpił słusznie podtrzymując postanowienie GKSŻ w sprawie Rafała Okoniewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (74):

 • k 53 GKM Zgłoś
  Witam.Za bardzo szanuje kewlar GKM-u aby go brudzic za granica.Wie gdzie dobrze Mu placa.Pozdro.GKM/Torun.
  • k 53 GKM Zgłoś
   Witam.Tak przewidzialem tu na Forum wczesniej i tak sie stalo.Nie wnikam w jego relacje z Marma/finanse/,ale za sezon 2014 To GKM Mu placil na biezaco.Byly pieniadze za punkty,byl wynik/2 w
   Czytaj całość
   Nicke PLZ/.I dzieki GKM-owi nie stracil sezonu.Bo P.Marta do dzisiaj by negocjowala jego wypozyczenie.Wiec poszedl na ,,byc albo nie byc,,w zuzlu w sezonie 2014.PS.Duzo ,,wklejek,,z innych watkow,,Nie chce sie pisac na biezaco?.A udaje uczestnika w konwersacji?.Bryluje w tym Rzeszow.Pozdro.GKM/Torun.Dobra ,,cisza,,w GKM haha.
   • rze-szow Zgłoś
    okon dal znak kolegom po fachu ze inni tez tak moga robic i nie bedzie zadnych konsekwencji. a wlidze szweckiej w kombinezonie Marmy jezdzi nie stac go na skore
    Wszystkie komentarze (74)

    Komentarze (74)

     Wszystkie komentarze (74)
     PRZEJDŹ NA WP.PL