Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Paweł Waloszek patronem stadionu w Świętochłowicach

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podczas środowej sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę dotyczącą zmiany nazwy stadionu Skałka w Świętochłowicach. Patronem obiektu będzie były żużlowiec tego klubu - Paweł Waloszek.

Walka o powrót żużla do Świętochłowic nabiera tempa. Na tamtejszym obiekcie odbywają się zawody quadspeedwaya. Fani Śląska na treningach mogą również usłyszeć warkot żużlowych motocykli. Miejscowy stadion jest już w nieco lepszym stanie niż jeszcze kilka tygodni temu, a wpływ na to mają sami kibice, którzy posprzątali obiekt. Świętochłowiccy fani biorą również aktywny udział w innych zawodach rozgrywanych na polskich torach, gdzie wybierają się zorganizowaną grupą i dopingują żużlowców.


To jednak nie koniec starań fanów czarnego sportu, by do Świętochłowic powrócił czarny sport. W środę odbyła się sesja Rady Miasta, a jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia Stadionowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka w Świętochłowicach. Miejscy radni jednogłośnie zadecydowali, że patronem miejscowego stadionu będzie Paweł Waloszek. Obecnie obiekt w Świętochłowicach nosi nazwę "Stadion Skałka im. Pawła Waloszka". Warto dodać, że na sesji obecni byli kibice Śląska.

Paweł Waloszek to były zawodnik Śląska Świętochłowice. Barw tego klubu bronił z przerwami od 1955 roku do 1985. W tym czasie zdobył ze Śląskiem brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski (1972). Waloszek był pięciokrotnym uczestnikiem finału Indywidualnych Mistrzostw Świata, a w 1970 roku zdobył tytuł wicemistrzowski. Z kolei z reprezentacją Polski wywalczył w Drużynowych Mistrzostwach Świata jeden złoty medal oraz pięć brązowych krążków. Do tego osiemnastokrotnie brał udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL