Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rosjanie obierają kurs na Argentynę

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
W ubiegłym roku jeden, a teraz już trzech rosyjskich żużlowców ma zamiar spędzić zimę w Argentynie, biorąc udział w otwartych mistrzostwach tego kraju.

W poprzednim sezonie w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Argentyny wziął udział Ilia Bondarenko, który w końcowej klasyfikacji zajął piąte miejsce. W startującej za kilka tygodni kolejnej, wieloetapowej edycji mistrzostw doświadczonego Rosjanina zabraknie, ale zamiast niego za ocean wybiera się trzech jego rodaków.


- Argentyńska federacja jest zainteresowana przyjazdem do nich zawodników europejskich - powiedział Bondarenko. - Ja ze względu na trenerskie obowiązki w klubie tym razem się tam nie wybieram, ale pomagam załatwić sprawy formalne kolegom. Kontrakty jeszcze nie są podpisane, ale jest już zgoda na taki wyjazd ze strony kierownictwa Turbiny i Mega-Łady - dodał.

Wiadomo, że na trzymiesięczny pobyt w Argentynie zdecydowali się Oleg Biesczastnow, Siergiej Agalcow i Kirił Cukanow. Od grudnia do lutego wezmą udział w mistrzostwach, w których złotego medalu bronić będzie Nicolas Covatti.

 

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Weslake1981 Zgłoś
  Dobrze robią. Zima w Rosji do najprzyjemniejszych nie należy. U nas dzisiaj + 2 stopnie a w Bałakowie - 11. Masakra.
  • yes Zgłoś
   Chcą pokazać się i być zapamiętanymi. "...zdecydowali się Oleg Biesczastnow, Siergiej Agalcow i Kirił Cukanow" - klasa wyższa (od nich) europejska i rosyjska szykuje się do sezonu w
   Czytaj całość
   okolicach domu a nie w Argentynie.Pamiętam czasy gdy Plech i Jancarz Latali na kontynent australijski.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL