Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Stal zatrzymała liderów, Bjerre opuścił Unię - transferowe podsumowanie tygodnia

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kilka klubów rozpoczęło już budowę składów na przyszłoroczne rozgrywki. Zgodnie z regulaminem obecnie można przedłużać kontrakty z zawodnikami, a transferowa karuzela ruszy na dobre 16 grudnia.

Stal Gorzów w minionym sezonie zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Po 31 latach trofeum to wróciło do Gorzowa. Działacze Stali długo nie świętowali i szybko rzucili się do rozmów odnośnie kontraktów. To zaowocowało tym, że gorzowianie w przyszłorocznych rozgrywkach wystartują w praktycznie niezmienionym składzie. Już po półfinałowym spotkaniu przeciwko SPAR Falubazowi Zielona Góra informację o przedłużeniu kontraktu ze Stalą ogłosił Krzysztof Kasprzak.


To jednak nie był koniec dobrych informacji dla fanów Stali Gorzów. Umowę z tym klubem podpisali również Matej Zagar i Niels Kristian Iversen, którzy w tym roku byli czołowymi zawodnikami ekipy z Gorzowa. - Spędziłem tutaj bardzo dobry czas. Mam już za sobą cztery sezony w tym klubie. Zawsze się tutaj dobrze czułem. Bardzo chciałem zostać w Gorzowie. Kibice są przyjaźnie nastawieni do mnie, klub jest bardzo dobry. Lubię to miejsce i zależało mi na tym, żeby podpisać nowy kontrakt właśnie ze Stalą Gorzów - powiedział Duńczyk. W ekipie Stali nadal ścigać się będą Linus Sundstroem, Bartosz Zmarzlik oraz Adrian Cyfer.
Niels Kristian Iversen nadal będzie zawodnikiem Stali GorzówNiels Kristian Iversen nadal będzie zawodnikiem Stali Gorzów
Budowę drużyny na nowy sezon szybko rozpoczęli również działacze w Lesznie. Ważne kontrakty z Fogo Unią mają między innymi Nicki Pedersen, Przemysław Pawlicki, Tobiasz Musielak oraz Piotr Pawlicki. Na decyzję włodarzy klubu wciąż czekaGrzegorz Zengota. Pewne jest, że w Lesznie startować nie będą Mikkel Michelsen i Kenneth Bjerre- Chcę podziękować wszystkim fanom Unii Leszno, którzy zawsze byli do mnie pozytywnie nastawieni. Dało to odczuć się na każdym kroku, kiedy przyjeżdżałem do Leszna. Szkoda, że nie będę startował w Unii w przyszłym roku. Czułem się w tym klubie doskonale i miło było być Bykiem. Poznałem fajnych ludzi i dwa lata w Lesznie będę wspominał bardzo dobrze - przyznał Bjerre.

Ostatnie dni były gorące dla Grupy Azoty Unii Tarnów. Po tym jak główny sponsor zapowiedział ograniczenie finansowego wsparcia do walki o żużel w Tarnowie włączyli się kibice, którzy domagają się zmian w zarządzie klubu. O swoim odejściu z drużyny Jaskółek poinformował Marek Cieślak, a władze Unii przyznawały, że złożyły propozycje wszystkim zawodnikom tej drużyny. Nie jest wykluczone, że z Tarnowa odejdzie Greg Hancock. - Nie zamieniłem z nikim nawet jednego słowa odkąd odbył się rewanżowy mecz o brązowy medal w Tarnowie (5 października - dop. red.). Było naprawdę, naprawdę cicho. To dziwne, ale obecnie kontrakty są tak skonstruowane, że nie wolno nam oficjalnie rozmawiać z nikim dopóki on oficjalnie nie wygaśnie - mówił mistrz świata.

Co było najważniejszym wydarzeniem transferowym tego tygodnia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

 • breti Zgłoś
  Widzę ,że wśród kibiców żużla jest więcej patriotów i ludzi honoru niż u obecnej władzy na górze i na dole dodając do nich nauczycieli spadkobierców PRL.Teraz chcąc coś
  Czytaj całość
  osiągnąć musisz być: oszustem ,kłamcą,złodziejem, należeć do sitwy,tupeciarzem --obecnie ludzi honoru , patriotów już nie ma przeszli do historii i zostali bohaterami literatury.!!!!!!Cześć.!!!!
  • Jedi Zgłoś
   Skład Staleczki praktycznie zamknięty. Mistrzowska paczka zachowana. Dojdzie Buczek albo Gomóła :) Zima u nas spokojna jak nigdy się szykuje, cieszy mnie to... byle do wiosny ;)
   • Stalowy_KSSG Zgłoś
    Hampel -> Leszno, Zengota -> Falubaz
    Wszystkie komentarze (24)

    Komentarze (24)

     Wszystkie komentarze (24)
     PRZEJDŹ NA WP.PL