Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Stal zatrzymała liderów, Bjerre opuścił Unię - transferowe podsumowanie tygodnia

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Rozmowy z zawodnikami rozpoczęto również w Grudziądzu. GKM wystartował w konkursie o dziką kartę na starty w ENEA Ekstralidze i wiele wskazuje na to, że w nowym sezonie rywalizować będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwszymi zawodnikami, którzy przedłużyli umowę z grudziądzkim klubem są Daniel Jeleniewski oraz Rafał Okoniewski. - Nie zastanawiałem się nad tym za długo, bo naprawdę wszystko jest w porządku. Świetnie dogaduje się z zarządem czy z trenerem, z którym mam najwięcej styczności i tutaj nie ma żadnego problemu. To po prostu w tym roku doceniłem. "Kempes" robi fajną atmosferę i aż chce się przyjeżdżać do Grudziądza - powiedział "Jeleń".

Podczas turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego władze MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovii poinformowały o przedłużeniu umowy z Nicklasem Porsingiem. Duńczyk w drużynie beniaminka Nice Polskiej Ligi Żużlowej ma spędzić dwa kolejne sezony. - Chcemy na dłużej związać się z tym perspektywicznym żużlowcem. Mam nadzieję, że po tych dwóch sezonach przedłuży on znów kontrakt z nami, bo podkreśla, że w Ostrowie czuje się bardzo dobrze. Kibice go także kochają, a dodatkowo jest to bardzo skuteczny i widowiskowo jeżdżący żużlowiec - przekazał Mirosław Wodniczak.

Rafał Okoniewski i Daniel Jeleniewski nadal będą zawodnikami GKM-u GrudziądzRafał Okoniewski i Daniel Jeleniewski nadal będą zawodnikami GKM-u Grudziądz
Czwarty sezon w Lokomotivie Daugavpils spędzi Joonas Kylmaekorpi, który w nowym sezonie ponownie ma być jednym z liderów łotewskiego klubu. Fiński żużlowiec liczy na to, że Lokomotiv w 2015 roku będzie walczył o wyższe cele niż w niedawno zakończonych rozgrywkach. - Cieszę się, że nadal będę jeździć w Lokomotivie Daugavpils. W tym klubie są uczciwi ludzie i fantastyczni kibice. Jestem pewien, że w przyszłym roku będziemy walczyć o wyższe pozycje - przyznał reprezentant Finlandii.

Zaskakującą decyzję podjął Lewis Bridger. Brytyjczyk, który w ostatnich dwóch latach był pewnym punktem ŻKS ROW Rybnik poinformował o zawieszeniu swojej kariery. Przerwa w startach ma potrwać co najmniej rok. - Żużel to niebezpieczny sport, a gdy nie jest to przyjemność, istnieją bezpieczniejsze sposoby zarabiania na życie. To jest czas dla mnie, aby zrobić coś innego - powiedział Bridger.

O składzie na przyszły sezon myślą już także działacze w Krakowie. Do tej pory włodarze Speedway Wandy Instal przedłużyli umowy z Rafałem Trojanowskim, Kennethem Hansenem oraz Karolem Baranem. Cała trójka w tym sezonie miała spory wpływ na wyniki osiągane przez zespół z Krakowa. - Mamy jeszcze do załatwienia pewne sprawy odnośnie sezonu, aczkolwiek nie finansowe, bo tutaj wszystko jest już dawno załatwione. Chciałbym uspokoić kibiców, prezesa i sponsorów, a zwłaszcza pana Krzysztofa: zostaję w Krakowie na przyszły sezon - stwierdził Karol Baran.

Co było najważniejszym wydarzeniem transferowym tego tygodnia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

 • breti Zgłoś
  Widzę ,że wśród kibiców żużla jest więcej patriotów i ludzi honoru niż u obecnej władzy na górze i na dole dodając do nich nauczycieli spadkobierców PRL.Teraz chcąc coś
  Czytaj całość
  osiągnąć musisz być: oszustem ,kłamcą,złodziejem, należeć do sitwy,tupeciarzem --obecnie ludzi honoru , patriotów już nie ma przeszli do historii i zostali bohaterami literatury.!!!!!!Cześć.!!!!
  • Jedi Zgłoś
   Skład Staleczki praktycznie zamknięty. Mistrzowska paczka zachowana. Dojdzie Buczek albo Gomóła :) Zima u nas spokojna jak nigdy się szykuje, cieszy mnie to... byle do wiosny ;)
   • Stalowy_KSSG Zgłoś
    Hampel -> Leszno, Zengota -> Falubaz
    Wszystkie komentarze (24)

    Komentarze (24)

     Wszystkie komentarze (24)
     PRZEJDŹ NA WP.PL