Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Adrian Gała odchodzi z Carbon Startu i ma już nowy klub w Ekstralidze

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Działacze Carbon Startu nie byli w stanie przekonać Adriana Gały do pozostania w Gnieźnie. Zawodnik zmienia barwy klubowe i będzie startować w ENEA Ekstralidze.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Rybniku. Oglądaj w Eurosporcie!
- Adrian był ważną postacią w naszej drużynie, ale nie można nic robić za wszelką cenę. Jemu skończył się kontrakt i nie byliśmy w stanie zaproponować mu warunków, które przedstawił jeden z klubów ekstraligowych. Duży wpływ na decyzję żużlowca miał jego sponsor. Z moich informacji wynika, że chodziło przede wszystkim o finanse - wyjaśnił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Robert Łukasik.


Carbon Start Gniezno traci ważne ogniwo, ale działacze mają już pomysł na zastąpienie młodego zawodnika. - Pomysły są. Jest u nas Dawid Wawrzyniak i Patryk Fajfer, który zdał licencję. O wszystkim nie chcę mówić, bo niektóre kwestie nie są uzgodnione. Jest też obietnica z klubu, do którego pójdzie Adrian Gała. Mamy w zamian dostać innego juniora - wytłumaczył Łukasik.

W Gnieźnie będą z jednej strony stawiać na swoich młodzieżowców, ale konieczne będzie także wzmocnienie z zewnątrz. W ocenie działaczy, takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne. - W początkowej fazie sezonu na pewno będziemy posiłkować się kimś z zewnątrz. Patryk nie jest jeszcze objeżdżony. Potrzebuje sporo występów. Generalnie chcemy stawiać na swoich, ale na początek potrzebujemy wzmocnienia. Wydaje mi się, że w trakcie sezonu Patryk może liczyć na występy. Będziemy chcieli dawać mu szanse, jeśli będzie robić postępy - zakończył Łukasik.

W Gnieźnie nie chcą mówić, z jakim ekstraligowym klubem związał się Adrian Gała. Z naszych informacji wynika jednak, że jest nim Betard Sparta Wrocław.

Czy Adrian Gała poradzi sobie w ENEA Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (69):

Wszystkie komentarze (69)

Komentarze (69)

×
    Wszystkie komentarze (69)
    PRZEJDŹ NA WP.PL