Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny Szwed zrezygnował z żużla

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
W trakcie tegorocznego sezonu [tag=3028]Daniel Nermark[/tag] postanowił o zawieszeniu swojej sportowej kariery. Taką samą decyzję podjął niedawno [tag=2914]David Ruud[/tag].

34-letni Szwed jak na razie nie zdecydował o zakończeniu rywalizacji na żużlowych torach. Niewykluczone, że w Ruuda zobaczymy jeszcze na motocyklu. W tegorocznym sezonie szwedzki zawodnik reprezentował m.in. barwy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia.

W poprzednich latach w polskiej lidze Ruud był zawodnikiem Włókniarza Częstochowa, Stali Gorzów, Polonii Piła, KM Ostrów i GTŻ Grudziądz.

W trakcie trwania tegorocznego sezonu z jazdy na żużlu zrezygnował Daniel Nermark. Doświadczony żużlowiec w polskiej lidze bronił barw GKM Grudziądz.

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • Goldi-GKS Zgłoś
  Mimo wszystko szkoda, że tacy zawodnicy kończą karierę. Przecież 234332 żużlowców jest gorszych od niego a jeżdżą ;/
  • BeKaeS Zgłoś
   David Ruud tylko zawiesił karierę tak jak Sebastian Alden nie tak dawno. Wiec Ruud'i jeszcze wróci na pewno :) przydał by się w obecnie nadchodzącym sezonie we Włókniarzu myślę tam by
   Czytaj całość
   się fajnie wpasował jako lider ;) A tak ogólnie to zawsze Davida Ruuda porównywałem do Petera Ljunga to byli Ci młodzi którzy dołączyli do Szwedzkiej reprezentacji na DPŚ 2003 :) długo w tej reprezentacji nie pobyli bo już w kolejnym sezonie wyparł ich Lindback i Rickardsson który wrócił po kontuzji ;) No i kiedy juz tak w roku 2008-2009 uwazałem że Ruud jest tym lepszym zawodnikiem nagle trach Ljung awansuje do GP nagle jeździ w e-lidze we Wrocławiu i fajnie punktuje i tutaj okazało się że czas lepiej zadziałał na Ljunga :) jednak nie wykluczone że Ruud jeszcze wróci po przeanalizowaniu błędów z nowymi pomysłami i jeszcze wskoczy do reprezentacji :)
   • DanGW Zgłoś
    Tak w ogóle szwedzcy żużlowcy to garunek wymierajacy. W zasadnie na dbrym poziomie to już został tylko Jonsson. THJ coś nie może się nigdzie wybić. Antonio to już w ogóle gdzieś
    Czytaj całość
    ginie w plz, lingren tez chyba powita PLŻ w rpzyszłym sezonie, Ljung wieczny pierwszoligowiec. Nie ma szwedów. młodych nie widać. W DPS też szwdzi coraz cześciej walczą o przetrwanie niż medale.
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL