Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotr Baron o Juricy Pavlicu: Wspólnie uznaliśmy, że będzie lepiej jak odejdzie

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jurica Pavlic po roku startów w Betard Sparcie Wrocław przenosi się do GKM-u Grudziądz. Piotr Baron przyznał, że Chorwat w minionym sezonie nie spełnił oczekiwań klubu.

Urodzony w 1989 roku Jurica Pavlic jeździ w najwyższej klasie rozgrywkowej już od ośmiu lat. Przez sześć sezonów reprezentował Unię Leszno. Przed 2013 rokiem przeniósł się do Rzeszowa, gdzie uzyskał średnią biegową 1,524. Po spadku z ligi ekipy z Podkarpacia, przeniósł się do Betardu Sparty. Tam zakończył sezon ze średnią 1,323. Był to pod tym względem jego najgorszy sezon od 2009 roku.


Po przeciętnym sezonie w wykonaniu Chorwata, przeniósł się on do GKM-u Grudziądz. - Tworzyliśmy drużynę i temat Pavlica również się przewijał w naszych koncepcjach składu. Uznaliśmy jednak wraz z Jurkiem, że lepiej będzie jak odejdzie z naszego klubu - powiedział Piotr Baron. - Podczas ostatniego sezonu nie spełnił on oczekiwań. Liczyliśmy, że będzie jeździł lepiej. Jazda w jego wykonaniu nie wyglądała najlepiej. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że musimy spróbować zmian - dodał szkoleniowiec.

W ocenie trenera wrocławskiego klubu, słabszy sezon Pavlicia nie oznacza, że teraz nie będzie spisywał się lepiej. - To fakt, nie był to najlepszy sezon w jego wykonaniu. U żużlowców często zdarza się jednak tak, że mają oni sezony przejściowe. Jest to zawodnik, który ma potencjał i może dobrze punktować - ocenił Baron.

Jurica Pavlic nie miał dobrego sezonu w Betard Sparcie WrocławJurica Pavlic nie miał dobrego sezonu w Betard Sparcie Wrocław
Czy Grudziądz to miejsce, w którym żużlowiec z Bałkanów może rozwinąć swoje skrzydła? - Nie mam pojęcia, czy to dobry, czy zły ruch ze strony działaczy GKM-u. Czas pokaże. Było wiele przykładów, że zawodnicy po jednym nieudanym sezonie, kolejny mieli bardzo dobry. Jeśli grudziądzanie uznali, że pozyskanie Pavlicia to dobry wybór, to na pewno wiedzą co robią - twierdzi trener Betardu Sparty.

Czy Jurica Pavlic będzie wzmocnieniem GKM-u Grudziądz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

 • bobek123 Zgłoś
  jurica nigdy niebyl i niebedzie extraligowym zawodnikiem on ma umiejetnosci na 1 lige gora dolne rejony 1 ligi a wymadania podobne do walaska lub jonsona
  • spartakus71 Zgłoś
   czyżby kildemand do Sparty ?
   • Luke Antonio Zgłoś
    To fakt, nie był to najlepszy sezon w jego wykonaniu. U żużlowców często zdarza się jednak tak, że mają oni sezony przejściowe. Jest to zawodnik, który ma potencjał i może dobrze
    Czytaj całość
    punktować - ocenił Baron.Panie Baron jakby Pan widział w nim potencjał, to by został i walczył o skład, a dobrze wiemy, że tego potencjału coraz mniej w Pavlicu, stąd decyzja o oddaniu go do innego zespołu.
    Wszystkie komentarze (34)

    Komentarze (34)

    ×
     Wszystkie komentarze (34)
     PRZEJDŹ NA WP.PL