Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Betard Sparta wzmocniona juniorami. Piotr Baron: Jest w kim wybierać

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Piotr Baron nie ma wątpliwości, że młodzieżowcy Betard Sparty będą zdobywać więcej punktów niż w poprzednim sezonie. Do wrocławskiego zespołu dołączyli Maksym Drabik, Adrian Gała i Damian Dróżdż.

Postawa młodzieżowców Betard Sparty pozostawiała w poprzednim sezonie wiele do życzenia. Wrocławianie musieli zdecydować się na zmiany, tym bardziej, że zarówno Patryk Dolny (średnia biegowa 1,00), jak i Patryk Malitowski (0,923) wchodzą w wiek seniora. W ich miejsce sprowadzono wychowanka Włókniarza, Maksyma Drabika, Adriana Gałę z Łączyńscy Carbon Startu Gniezno i Damiana Dróżdża, który jest wychowankiem Kolejarza Opole.


Trener Piotr Baron przyznaje, że nie można obecnie przesądzać tego, którzy juniorzy będą jeździć w meczach Ekstraligi. W odwodzie pozostaje także Mike Trzensiok. - Mówiłem wcześniej, że nie jestem zwolennikiem rezerwowego seniora w zespole, ale jeśli chodzi o naszą młodzież, to rzeczywiście nikt nie ma pewnego miejsca w składzie. Mamy czterech równorzędnych juniorów i każdy z nich ma takie same szanse. Liczyć się będzie postawa w meczach i na treningach - zasygnalizował trener Baron.

Choć młodzieżowcy trafili do Wrocławia z innych klubów, sztab szkoleniowy myśli o nich przyszłościowo. Betard Sparta zamierza zapewnić im dobre warunki do dalszego rozwoju. - Decyzji o sprowadzeniu właśnie tych juniorów nie podjęliśmy przypadkowo. Z częścią z nich miałem okazję pracować we Wrocławiu, bo uczestniczyli u mnie w treningach. Dróżdża, Gałę i Drabika obserwowaliśmy też w czasie różnego rodzaju zawodów. Jeśli będą przykładać się do treningów jak do tej pory, powinni dostrzec efekty w trakcie sezonu - wyjaśnił szkoleniowiec.

Wrocławianie nie wyłonili jeszcze dwóch podstawowych młodzieżowców, ale są przekonani, że siła formacji juniorskiej będzie zdecydowanie większa niż w poprzednim sezonie. - Musimy poczekać do wiosny, ale mamy młodzieżowców, którzy powinni zdobywać punkty w lidze. Możemy liczyć na to, że będziemy pod tym względem mocniejsi niż w ubiegłym sezonie - zakończył Piotr Baron.

Czy Sparta będzie posiadać jedną z najlepszych par młodzieżowych w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

Wszystkie komentarze (34)

Komentarze (34)

    Wszystkie komentarze (34)
    PRZEJDŹ NA WP.PL