Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lotos nie będzie wspierał Wybrzeża

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Firma Lotos przez wiele lat była głównym sponsorem gdańskiego Wybrzeża. Spółka współpracę z klubem zakończyła w 2012 roku.

Obecnie trwa walka o uratowaniu sportu żużlowego w Gdańsku. Po tegorocznym sezonie licencję utraciła spółka akcyjna, a stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże otrzymało pozwolenie warunkowe na starty w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Władze klubu wielokrotnie próbowały namówić firmę Lotos do ponownej współpracy. - Nie chciałbym mówić o rzeczach, które są tematem rozmów czy rozmaitych rozważań, gdyż tego typu propozycji otrzymujemy bardzo dużo. Informujemy tylko o tych przedsięwzięcia, które decydujemy się realizować - poinformował Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu w rozmowie z sport.trojmiasto.pl.


Lotos nie zamierza na razie wspierać klubu. - Do żużla nie wracamy. Nie mamy tego w naszym programie na 2015 rok - stwierdził Olechnowicz.

GKŻ Wybrzeże przygotowuje się do rozgrywek Polskiej 2. Ligi Żużlowej. List intencyjny na starty w sezonie 2015 podpisał już Renat Gafurow. Do startów w drużynie znad morza przymierzani są m.in. Magnus Zetterstroem czy Eduard Krcmar.

Źródło: sport.trojmiasto.pl

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL