Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Koniec z używaniem zrzutek! Kolejny proekologiczny wymysł FIM

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Informacja o zamiarze wprowadzenia zakazu używania przez żużlowców popularnych zrzutek pojawiła się już w wielu miejscach, z wyjątkiem oficjalnego komunikatu FIM.

Przygotowującym się do sezonu zawodnikom, działacze FIM przygotowują kolejną niespodziankę związaną z zakazem używania powszechnie stosowanych zrzutek nakładanych na sportowe gogle. Ograniczenie to będzie obowiązywać natychmiast po jego oficjalnym wprowadzeniu.


Głównym powodem, dla którego zakazane zostanie użytkowanie jednego z popularnych akcesoriów z systemem Tear-Off (zawodnik w czasie jazdy może zrzucić jedną lub więcej plastikowych osłonek) jest ochrona środowiska naturalnego. Tym samym zawodnikom pozostanie jedynie możliwość stosowania okularów zaopatrzonych w rolki (system Roll-Off).
FIM zabroni stosowania okularów ze zrzutkamiFIM zabroni stosowania okularów ze zrzutkami
Regulaminowy zakaz dotyczyć będzie nie tylko żużla, ale wszystkich dyscyplin w sportach motocyklowych, w tym rajdów i najbardziej masowo uprawianego motocrossu.

Przy tak "genialnym" pomyśle, w którym zagrożenie dostrzega się w cienkim skrawku sztucznego tworzywa rodzi się pytanie: może idąc śladem rozumowania FIM należy zabronić kolarzom stosowania bidonów? Przecież wzdłuż trasy Tour de France i innych wyścigów, po przejeździe peletonu walają się setki plastikowych butelek.

KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Widzisz sens w takim zakazie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (147):

Wszystkie komentarze (147)

Komentarze (147)

    Wszystkie komentarze (147)
    PRZEJDŹ NA WP.PL