Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polonia nie ma pieniędzy na Kryterium Asów

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Kryterium Asów otwierało przez wiele lat sezon żużlowy w Polsce. Istnieje jednak spore ryzyko, że turniej organizowany przez Polonię Bydgoszcz po raz trzeci z rzędu nie dojdzie do skutku.

W roku 2012 przeszkodą do zorganizowania Kryterium Asów była przedłużająca się zima. Sezon później doszło natomiast do konfliktu terminów, co ostatecznie przekonało bydgoszczan do rezygnacji ze zorganizowania tej imprezy. Okazuje się, że także w tym roku rozegranie Kryterium Asów stoi pod dużym znakiem zapytania.


Choć styczeń zbliża się ku końcowi, żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. - Nie wiemy czy Kryterium Asów się odbędzie i trudno mi obecnie powiedzieć, kiedy zapadnie jakaś decyzja - wyjaśnił prezes Polonii BydgoszczAndrzej Polkowski.

W klubie, który spłaca kredyt i stara się wyjść na prostą, mówią otwarcie, iż na przeszkodzie organizacji tych zawodów stoją kwestie finansowe. - Powodów, dla których decyzja odnośnie Kryterium Asów nie zapadła jest dużo. Najważniejszym są niestety pieniądze. Szukamy sponsora, który wspomógłby nas w organizacji tych zawodów - powiedział Polkowski.

Klub nie jest w stanie przeznaczyć własnych środków na organizację tych zawodów. Tym bardziej, że wyliczył, iż jedynie frekwencja na poziomie siedmiu tysięcy kibiców mogłaby przynieść Polonii jakiekolwiek zyski. Wiele zależałoby w tej kwestii od obsady zawodów, które przez lata cieszyły się dużym prestiżem. Zwycięzcą ostatniej edycji Kryterium Asów, rozegranej w 2012 roku, był Darcy Ward, a w turnieju uczestniczyli m.in. Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow czy Tomasz Gollob.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Kryterium Asów w Bydgoszczy powinno zostać zorganizowane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (67):

Wszystkie komentarze (67)

Komentarze (67)

×
    Wszystkie komentarze (67)
    PRZEJDŹ NA WP.PL