Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lokomotiv Daugavpils z szansami na Ekstraligę

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Lokomotiv Daugavpils prezentuje się na papierze na tyle solidnie, że może się włączyć do walki o awans. Regulamin stanowi, że starty Łotyszy w Ekstralidze byłyby jak najbardziej możliwe.

W składzie drużyny z Daugavpils znajdują się tacy zawodnicy jak Fredrik Lindgren, Antonio Lindbaeck czy Maksim Bogdanow, a jej potencjał dostrzegają także rywale. - Wszyscy mówią, że w przyszłym roku w Nice Polskiej Lidze Żużlowej będzie bitwa o awans pomiędzy zespołami z Rybnika i Ostrowa, a ja twierdzę, że należy bardziej docenić Lokomotiv Daugavpils - stwierdził w rozmowie z naszym portalem Witold Skrzydlewski. Podobnych głosów nie brakuje.


W żużlowej centrali od dawna można usłyszeć, że Lokomotiv Daugavpils to jeden z najporządniejszych zespołów startujących w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Łotysze jako jedyny klub zagraniczny na stałe zadomowili się w polskiej lidze. Dopiero od sezonu 2014 przepisy stały się dla nich bardziej łaskawe. Mówią bowiem o tym, że w przypadku zajęcia drugiego miejsca w Nice PLŻ Lokomotiv zostanie dopuszczony do barażu, mimo że nie będzie posiadał w swoim składzie czterech polskich zawodników.

Przedstawiciele Ekstraligi zapewniają, że na ewentualny awans Lokomotivu do elity będą przygotowani. - To byłoby wyzwanie przede wszystkim dla łotewskiego klubu. To prawda, że jeszcze nigdy w historii w najwyższej klasie rozgrywkowej w polskiej lidze nie jeździła drużyna zagraniczna. Historia, niestety wskazuje, że udział - w niższych ligach - zespołów z Pragi, Równego lub Miskolca nie był udany. Może jednak teraz będziemy mieli wyjątek i Lokomotiv stanie się wyznacznikiem nowej jakości? - stwierdził Przemysław Szymkowiak, menedżer ds. PR Ekstraligi Żużlowej.

Patrząc na mocny skład, Lokomotiv może powalczyć o awans do EkstraligiPatrząc na mocny skład, Lokomotiv może powalczyć o awans do Ekstraligi
W przypadku chęci startu w Ekstralidze, Łotysze musieliby zarejestrować spółkę na terenie Polski. Warunki, jakie zostałyby postawione przed klubem z Daugavpils byłyby jednak możliwe do zrealizowania. - W przypadku awansu Lokomotiv musiał będzie spełnić po prostu wymogi formalne zgodne z regulaminem licencyjnym. Jeden z nich to założenie spółki akcyjnej na terenie Polski, kolejny - to choćby wykupienie udziałów w spółce. Nie zapominajmy też o szeregu spraw dodatkowych - wynikających z regulaminu organizacyjnego - dodał Szymkowiak.

Na całą sprawę przynajmniej na razie należy patrzeć jednak czysto teoretycznie. Łotysze zbudowali co prawda mocny skład, ale mają problem z dopięciem budżetu na najbliższy sezon. Pod znakiem zapytania stanęło bowiem wsparcie jednego z największych dotychczasowych sponsorów. - Dziś nie wiadomo czy Lokomotiv byłby w stanie podołać finansowym wymaganiom dotyczącym startów w Ekstralidze. Niewątpliwie skład Łotyszy wydaje się ciekawy. Poczekajmy jednak na rozstrzygnięcia na torze - podsumował przedstawiciel najwyższej klasy rozgrywek.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy chciałbyś, by Lokomotiv awansował i startował w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • RECON_1 Zgłoś
  Przyznam ze darze Loko duza sympatia i chcialbym ich kiedys zobaczyc w naszej elidze, pytanie tylko czy musieliby miec 4 Polakow w skladzie, czy jak dotychczas to ich rodzimi jezdzcy traktowani
  Czytaj całość
  byliby jako "swojacy" a nie obco, bo w tekscie jest mowa tylko o barazu i nic na temat regularnego startu w elidze.
  • vjU0NBkLwS Zgłoś
   Powodzenia Loko.
   • Speedway Koneser Zgłoś
    Bez przesady, oni są za biedni. To co ich do tej pory wyróżnia to profesjonalne zarządzanie i szkolenie młodzieży. Pewnie na Łotwie lepiej uczą matematyki, polscy działacze liczyć w
    Czytaj całość
    większości nie umieją, niektórzy pomylili się o o 300%. Ale chciałbym widzieć Loko w E-lidze jako jeden z 10 zespołów, może uda się kiedyś znaleźć tyle
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL