Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Leon Madsen nie odpowiedział na wezwanie GKM. Klub nie odpuszcza

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Ciąg dalszy sprawy Leona Madsena. Włodarze GKM-u Grudziądz postanowili wezwać Duńczyka do podpisania kontraktu na mocy podpisanego wcześniej listu intencyjnego.

Przypomnijmy, że Leon Madsen ustalił 27 listopada warunki startów w grudziądzkim klubie i podpisał list intencyjny. Wszystko wskazywało na to, że reprezentant Danii podpisze kontrakt z GKM Grudziądz po 19 grudnia, ale Madsen postanowił zmienić zdanie i związał się umową z Unią Tarnów.


Zdziwiło to działaczy pomorskiego klubu, którzy byli przekonani, że Duńczyk będzie ważną częścią zespołu Roberta Kempińskiego. Wydawało się, że GKM nie będzie mógł nic wskórać w tej sprawie, bowiem powszechnie mówiono o tym, że list intencyjny nie jest wiążący i nie ma żadnej mocy prawnej. Inne zdanie na ten temat mieli jednak niektórzy eksperci, którzy twierdzili, że grudziądzanie mogą dążyć do zawarcia umowy przyrzeczonej na drodze sądowej.

Jak się okazuje GKM podjął już pierwsze kroki w tej sprawie i wezwał Leona Madsena do podpisania kontraktu. Jak zareagował na to zawodnik? - Konsultujemy cały czas ten temat z naszymi prawnikami i podjęliśmy już pierwsze kroki. Wysłaliśmy w ubiegłym tygodniu do Duńczyka wezwanie do podpisania kontraktu z naszym klubem w związku z wcześniej parafowanym listem intencyjnym. Leon nie odpowiedział jednak do tej pory na nasze pismo. To jednak nie koniec, jesteśmy zmuszeni podjąć dalsze stosowne działania - powiedział prezes GKM, Arkadiusz Tuszkowski.

Leon Madsen nie odpowiedział na wezwanie GKMLeon Madsen nie odpowiedział na wezwanie GKM
Grudziądzanie mogą jeszcze wystąpić do sądu z roszczeniem odszkodowawczym. Wszystko wskazuje na to, że spór pomiędzy klubem znad Wisły a Leonem Madsenem może potrwać jeszcze trochę czasu. O jej przebiegu będziemy informować na bieżąco.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy GKM dojdzie swoich racji w sprawie Leona Madsena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (148):

 • Unia T. KING Zgłoś
  List intencyjny to pisemna, wstępna deklaracja zamierzeń dotyczących swoich działań, składana przez stronę możliwego przyszłego stosunku gospodarczego.W odróżnieniu od kontraktu
  Czytaj całość
  list intencyjny NIE WIĄŻE składającego ani przyjmującego. Może zostać wystawiony zarówno przez jedną, jak i więcej osób, zarówno prawnych jak i fizycznych.List intencyjny określa zakres przyszłych działań czy umów oraz zarys planów dotyczących danego projektu. Zwykle jest podpisywany w chwili, gdy po zakończeniu wstępnych negocjacji zostało osiągnięte porozumienie co do podjęcia dalszych działań.
  • grzech0tnik Zgłoś
   wikipedia wikipedią a i tak ostatecznie rozstrzygną prawnicy
   • grzech0tnik Zgłoś
    http://pl.wikipedia.org/wiki/List_intencyjnyi wszystko jasne
    Wszystkie komentarze (148)

    Komentarze (148)

    ×
     Wszystkie komentarze (148)
     PRZEJDŹ NA WP.PL