Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emil Sajfutdinow i Aleksandr Łoktajew bez pozwolenia MFR na starty w Polsce

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Dwóch czołowych rosyjskich zawodników, Emil Sajfutdinow i Aleksandr Łoktajew do tej pory nie ma pozwolenia rodzimej federacji na starty ligowe w Polsce.

W Polsce z dniem 31 stycznia zakończył się okres transferowy. Według informacji jaką dysponuje Motocyklowa Federacja Rosji, kontrakty we wszystkich trzech polskich ligach podpisało łącznie piętnastu zawodników. Pozwolenie niezbędne do startów w Polsce (i innych ligach zagranicznych) posiada obecnie trzynastu żużlowców. Tymi dwoma bez zgody są Emil Sajfutdinow i Aleksandr Łoktajew.


Sytuację tę potwierdził przewodniczący Komisji Torowej MFR Andriej Sawin: - Trzynastu rosyjskich zawodników otrzymało pozwolenie na starty poza granicami Rosji, biorąc na siebie obowiązki i spełniając wszystkie warunki określone regulaminem wprowadzonym przez naszą federację pod koniec roku 2014. Jako ostatni taką zgodę otrzymał Artiom Łaguta. Na daną chwilę pozwolenia nie posiadają Emil Sajfutdinow i Aleksandr Łoktajew.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak porozumienia zawodników z działaczami w kwestii spraw reprezentacyjnych (głównie chodzi o start w Drużynowym Pucharze Świata), oraz obowiązkowego udziału w indywidualnych mistrzostwach Rosji. O ustanowieniu takich wymogów informowaliśmy na naszych łamach w połowie grudnia

Wykaz zawodników posiadających podpisane kontrakty w Polsce i pozwolenie rosyjskiej federacji prezentujemy poniżej:

Ekstraliga S.A.
1. Grigorij Łaguta (Toruń)
2. Wiktor Kułakow (Toruń)
3. Siergiej Łogaczow (Toruń)
4. Artiom Łaguta (Grudziądz) 

Nice PLŻ
1. Witalij Biełousow (Łódź)
2. Denis Gizatullin (Daugavpils)
3. Władimir Borodulin (Ostrów Wlkp.)
4. Andriej Kudriaszow (Bydgoszcz)
5. Wadim Tarasienko (Gniezno)
6. Ilia Czałow (Rybnik)

2. PLŻ
1. Renat Gafurow (Gdańsk)
2. Oleg Biesczastnow (Częstochowa)
3. Siergiej Agalcow (Piła)

na Facebooku.

Komentarze (41):

 • yes Zgłoś
  Rosja dba o swoje interesy. Pogroziła palcem i coś z tego wyniknie. Swoje decyzje obie strony mogą zmienić.
  • maciastorun Zgłoś
   Niech zostanie obywatelem Kataru. Suskiewicz już pewnie o tym myśli. Szuja wstrętna.
   • BadAngel Zgłoś
    A swoją drogą jak to jest z tym pozwoleniem od macierzystej federacji? Jak była opcja, że Ward usłyszy wyrok "uniewinnienia" 30 stycznia czyli w ostatnim dniu okienka transferowego,
    Czytaj całość
    Gajewski gadał, że i tak nie uda się go raczej zgłosić do rozgrywek bo problem będzie z uzyskaniem zgody z Australii ze względu na różnicę czasu i weekend. A tutaj nie ma zgody z Rosji, okienko już się zamknęło i co?
    Wszystkie komentarze (41)

    Komentarze (41)

     Wszystkie komentarze (41)
     PRZEJDŹ NA WP.PL