WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

DPŚ w Gnieźnie możliwy dzięki firmie Carbon. "Kibice mogą być dumni"

Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek
Firma Carbon, jeden ze sponsorów tytularnych Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno, wzięła na siebie organizację półfinału Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Zawody zostaną rozegrane 6 czerwca. Inicjatywa ich organizacji wyszła od Pawła Sochackiego, właściciela firmy Carbon, a także m.in. członka Rady Nadzorczej gnieźnieńskiego klubu. - To bez wątpienia wielki dzień dla gnieźnieńskiego żużla. Ogromnie się cieszę, że mogła przyczynić się do tego moja firma. Kiedy angażuję się w jakiś projekt i działanie, zawsze chcę, aby było z korzyścią dla innych. Tym razem jest to niespodzianka dla wspaniałych kibiców Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno - powiedział Sochacki.


Na czwartkowej konferencji, podczas której ogłoszono miejsce rozegrania pierwszego półfinału, obecny był również Paul Bellamy, dyrektor zarządzający BSI. - Polska to jak powszechnie wiadomo kraj, w którym kibice żyją żużlem. Turnieje cyklu Grand Prix i Speedway World Cup gromadzą tu zawsze tłumy kibiców. W tym sezonie odbędą się tu trzy turnieje cyklu Grand Prix. Po raz pierwszy w Warszawie, na pięknym Stadionie Narodowym, w Gorzowie i Toruniu. W przypadku Drużynowego Pucharu Świata w Polsce odbędzie się wyłącznie pierwszy z półfinałów. To zdecydowanie podwyższa rangę tej imprezy z perspektywy polskich kibiców. Bardzo się cieszę, że te zawody odbędą się w Gnieźnie - powiedział.

W Herbarium Hotel&SPA*** w Chomiąży Szlacheckiej pojawił się także Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Gnieźnieńscy kibice mogą być dumni, że ich klub ma takiego sponsora. Nie zdarza się często aby prywatna firma organizowała zawody tej rangi. Do tej pory w Gnieźnie odbywały się już zawody cyklu mistrzostw świata, jednak nigdy w seniorskiej obsadzie. Jestem przekonany, że organizatorzy staną na wysokości zadania - stwierdził szef polskiego żużla.

na Facebooku.

Komentarze (21):

    Pokaż więcej komentarzy (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL