Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Decyzja w sprawie Warda w połowie marca... albo jeszcze później!

Dawid Borek
Dawid Borek
FIM wciąż nie ogłosiło decyzji w przeciągającej się sprawie Darcy'ego Warda. Wyrok może zapaść w połowie marca... lub jeszcze później!

Jak informuje Daily Echo, sprawa Darcy'ego Warda na rozwiązanie może czekać jeszcze co najmniej cztery tygodnie - decyzja może zostać ogłoszona 16 marca. Skąd wzięła się ta data? Otóż Australijczyk został przesłuchany 30 stycznia. Artykuł 8.2.1 najnowszego Kodeksu Antydopingowego FIM (wprowadzony w życie 1 stycznia) mówi, że Sędzia Dyscyplinarny może ogłosić decyzję po upływie 45 dni od przesłuchania.

Nie jest jednak przesądzone, że 16 marca będzie realnym terminem rozwiązania sprawy Darcy'ego Warda. W myśl zasady "prawo nie działa wstecz", 22-latek powinien odpowiadać za swój wybryk uwzględniając Kodeks Antydopingowy FIM, który obowiązywał od 1 lipca 2014 roku (alkohol w organizmie został wykryty 17 sierpnia). Sęk w tym, że "stary" Kodeks nie określa ram czasowych, w których powinna zapaść ostateczna decyzja.

- Co nowego może się wydarzyć w ciągu tych 45 dni? Wardowi powiedziano, że decyzję otrzyma już kilka tygodni temu. Nie mogę zrozumieć, dlaczego taka prosta rzecz, jak sprawa testu alkoholowego, ciągnie się już tyle czasu! - skomentował Neil Middleditch, menedżer Poole Pirates.

źródło: bournemouthecho.co.uk

Czy wierzysz, że decyzja w sprawie Warda zapadnie 16 marca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (109):

Wszystkie komentarze (109)

Komentarze (109)

    Wszystkie komentarze (109)
    PRZEJDŹ NA WP.PL