Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Włókniarz powinien dalej szkolić. "Są zawodnicy do licencji Ż"

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Stowarzyszenie CKM Włókniarz wychowało w ostatnich latach wielu adeptów, którzy zdali z powodzeniem licencję i rozpoczęli karierę żużlową. - Kolejni ustawiają się w kolejce - mówi Roman Tajchert.

Nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy żużla w Częstochowie. Stowarzyszenie CKM Włókniarz, które zbudowało budżet i kadrę zespołu, nie otrzymało ostatecznie licencji na starty w PLŻ 2. Trener Roman Tajchert jest jednak przekonany, że nawet w przypadku braku drużyny w lidze, żużel nie zniknie z Częstochowy. Jak zaznacza, nadrzędnym celem powinno być szkolenie młodzieży.


- W ostatnich latach pojawiło się wielu zdolnych zawodników, którzy zaczynali jeździć właśnie w Częstochowie. Nie wyobrażam sobie, by żużla w tym mieście nie było. Tym bardziej, że szkolenie jest kontynuowane i kolejni młodzi zawodnicy mogliby podejść do egzaminu na licencję - zaznaczył Roman Tajchert w rozmowie z naszym portalem.

Trener, który pracował w poprzednim roku z częstochowską młodzieżą, zaznaczał już wcześniej, że byłby gotowy podąć się podobnego zadania także w nadchodzącym sezonie. - Oceniam, że na chwilę obecną jest co najmniej czterech adeptów, którzy mogliby już na wiosnę podejść do egzaminu na licencję. Zainteresowanie jest spore i później tych zawodników mogłoby być jeszcze więcej. Jeśli ze strony stowarzyszenia pojawi się taka chęć, to na pewno im w szkoleniu młodzieży pomogę. Najważniejsze, by prezesi się nie poddali i walczyli o powrót żużla do Częstochowy - podkreślił Tajchert.

Oprócz Włókniarza, dalsze szkolenie młodzieży zapowiada także Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże. Aktualnie w Gdańsku jest największa grupa miniżużlowców w całej Polsce, a dzieci jeżdżące w kategorii 50 cc zaczynają zdobywać swoje pierwsze trofea. Tadeusz Zdunek wierzy, że możliwy brak zespołu w lidze nie odbije się na szkoleniu zawodników.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy mimo braku licencji na starty w lidze Włókniarz i Wybrzeże powinni szkolić zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • pietrucha Zgłoś
  jakieś jaja WŁÓKNIARZ to nie szkółka żużlowa to DRUŻYNA Z TRADYCJĄ młodzież niech szkolą świętochłowice lub poznań kpiny jakieś z takiego klubu pośmiewisko zrobić masakra
  • TOM99 Zgłoś
   TO WIDAĆ JAKI JEST KLIMAT W CZĘSTOCHOWIE WŚRÓD JUNIORÓW..!NA GALĘ LODOWĄ NIE PRZYJECHAŁ RAFAŁ MALCZEWSKI CHOĆ MIAŁ WYSTARTOWAĆ..!!!TAK SAMO DRABIK Z SYNEM.....!MÓGŁ CHOCIAŻ
   Czytaj całość
   PRZYJŚĆ I POPATRZEĆ A SZCZEGÓLNIE CAŁY MAXIU..!!ALE ONI OLEWAJĄ CZĘSTOCHOWĘ....!TAKI TU JEST DOBRY KLIMAT....!!!OSOBIŚCIE MYŚLĘ ŻE MAXIU W EKSTRALIDZE NIC NIE ZWOJUJE...!!!
   • Selassie I Zgłoś
    Ta ankieta tu była potrzebna jak świni siodło...
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL