Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ruszyły prace na Stadionie Olimpijskim (zdjęcia)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Rozpoczęły się długo oczekiwane prace remontowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Na obiekcie montowana jest m. in. tymczasowa wieża sędziowska.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Stadion Olimpijski we Wrocławiu od wielu lat nie był remontowany. Obiekt, który w przeszłości gościł zawody cyklu Speedway Grand Prix, popadał w ruinę, gdyż po wybudowaniu nowoczesnego stadionu piłkarskiego na Euro 2012, miasto nie miało środków na jego renowację.


Jednak Wrocław wygrał starania o organizację Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games w 2017 roku, a główną areną zmagań podczas tych zawodów ma być właśnie Olimpijski. Dlatego w zeszłym roku ogłoszono przetarg na remont obiektu. Problem w tym, że koszty renowacji proponowane przez firmy przewyższały możliwości finansowe miasta. W efekcie zakres prac okrojono, a konkurs ostatecznie wygrała firma Inter-System.

Wrocławska firma w ostatnich tygodniach zbierała dokumentację i starała się o pozwolenie na budowę. W efekcie prace na Stadionie Olimpijskim rozpoczęto z małym opóźnieniem, ale widać już pierwsze efekty. Na kilku sektorach pocięte zostały drewniane ławki, na trybunie głównej rozpoczął się demontaż plastikowych krzesełek.

Ponadto na przeciwległej prostej postawiono kontenery, które w trakcie remontu będą m. in. miejscem pracy sędziego i spikera. W związku z tym wkrótce w to miejsce przeniesiona zostanie także maszyna startowa, która póki co została usunięta ze swojego starego miejsca.

Remont wrocławskiego stadionu sprawi, że w tym roku obiekt będzie w stanie pomieścić mniejszą ilość widzów. Ponadto w połowie roku obiekt zostanie zamknięty dla żużlowców, którzy stracą możliwość trenowania i rozgrywania na nim spotkań w ligowych. Dlatego jeśli Betard Sparta Wrocław uzyska awans do fazy play-off, kluczowe mecze o medale rozegra na stadionie w Częstochowie.

Koszt renowacji Stadionu Olimpijskiego wyniesie 124 mln złotych.
Czy brak własnego toru w decydującej fazie sezonu jest sporym utrudnieniem dla Betardu Sparty Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • eddy Zgłoś
  Czas najwyzszy , aby ten skansen , przez Helmutow zbudowany , stal sie stadionem na miare naszych czasow!
  • yes Zgłoś
   Ciekaw jestem jak i z jakim efektem Sparta przetrwa ten sezon ekstraligowy. Stan uchwycony na zdjęciach (mówiąc najdelikatniej) przybijający. Remont jest konieczny.
   • Janulino Zgłoś
    Wydali całość! Te ich media podają że się ktoś obudził, ale nic nie mogą zrobić bo umowa jest tak skonstruowana że i tak muszą zapłacić całość. Dudkiewicz dobrze wiedział co
    Czytaj całość
    podpisuje i ile z tego dostanie.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL