WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nowe trybuny na Stadionie Olimpijskim (projekt)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
We Wrocławiu rozpoczęły się pierwsze prace związane z renowacją Stadionu Olimpijskiego. Po remoncie obiekt zyska nową trybunę zachodnią, która będzie całkowicie zadaszona.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Prace remontowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczęły się z drobnym opóźnieniem - dopiero przed kilkoma dniami zaczęto demontować stare ławki i krzesełka z trybuny głównej. Ta część stadionu będzie wyłączona z użytkowania przez cały sezon 2015.


W tej sytuacji obiekt w stolicy Dolnego Śląska znacząco pomniejszy swoją pojemność. Maszyna startowa, a także wieża sędziowska i pomieszczenia dla osób funkcyjnych znajdą się pod wieżą, czyli w sektorze, którzy dotychczas zajmowali najzagorzalsi fani Betardu Sparty Wrocław.

Po zakończeniu prac na trybunie zachodniej dojdzie do największych zmian - ta część obiektu zyska nowe zadaszenie, w które zostanie wmontowane nowoczesne oświetlenie. Tam też znajdą się szatnie dla zawodników, sanitariaty oraz punkty gastronomiczne dla kibiców. Wydzielona zostanie strefa dla kibiców VIP (300 osób) oraz strefa dla kibiców o podwyższonym standardzie (1300 osób). Pomyślano też o specjalnych miejscach dla kibiców niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

- Nowe trybuny zostaną wykonane ze specjalnie przygotowanych prefabrykatów żelbetonowych, dzięki którym uzyska się ich nową geometrię, czyli nachylenie, które w znaczący sposób poprawi komfort oglądania i przeżywania odbywających się widowisk sportowo-kulturalnych - głosi komunikat firmy ISB Budownictwo sp. z o. o., która wchodzi w skład Wrocławskiego Konsorcjum Budowlanego, które wygrało przetarg na renowację stadionu.

Mniej zmian czeka trybunę wschodnią, która zostanie poddana liftingowi. W efekcie sektory w tej części stadionu nie będą posiadać zadaszenia, a oświetlenie najprawdopodobniej zamontowane zostanie w pasie bezpieczeństwa. Na trybunie wschodniej znajdą się także sektory z miejscami stojącymi, które pierwotnie nie były planowane - na wyjściu z pierwszego łuku mieścić się będzie sektor najzagorzalszych fanów Sparty, zaś wejście w drugi łuk zajmie sektor gości. Pomieści on tysiąc kibiców. Ponadto pomieszczenia pod trybuną zostaną w części adaptowane na sanitariaty i punkt gastronomiczne dla fanów.

W ramach prac dojdzie także do gruntownych zmian w okolicach parku maszyn. Ziemne trybuny, które obecnie są porośniętą trawą skarpą z pozostałością elementów betonowych takich jak krawężniki i wsporniki dla ławek, zostaną rekultywowane. Betonowe elementy zostaną usunięte, a skarpa obsadzona nowa zielenią. Gruntownie odrestaurowany zostanie także budynek administracyjny.

Remont obiektu ma zostać zakończony w 2017 roku, aby mógł przyjąć uczestników Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games. Obiekt pomieści 11 tysięcy kibiców, a jego renowacja kosztować będzie 124 mln złotych.Czy podoba Ci się projekt modernizacji Stadionu Olimpijskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (52):

    Pokaż więcej komentarzy (49)
    PRZEJDŹ NA WP.PL