Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rewanż za DPŚ i mecz o prestiż w Ostrowie. Dania i Polska w najmocniejszych składach w Ostrowie (szczegóły)

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Duńczycy gwarantują przyjazd z Nicki Pedersenem i Nielsem Kristianem Iversenem na czele. Polska przeciwko mistrzom świata wystawi także wszystko, co ma najlepsze. Emocje 1 maja w Ostrowie są pewne.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie ŻKS Ostrovia podpisano umowę partnerską pomiędzy ostrowskim klubem, a Polskim Związkiem Motorowym na organizację 1 maja w Ostrowie Wielkopolskim międzynarodowego meczu Polska - Dania. - ŻKS Ostrovia to sprawdzony organizator meczów międzynarodowych, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Organizacja meczu z Danią to swego rodzaju kontynuowanie tradycji, zapoczątkowanej w 2013 roku - powiedział Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.


W kalendarzu na sezon 2015 zaplanowanych jest kilka terminów na mecze żużlowej kadry zarówno seniorów jak i juniorów. - Chcemy jak najczęściej organizować mecze kadry. To ukłon w stronę naszych sponsorów reprezentacji, m.in. firmy Enea. O żużlowej kadrze ma być głośno nie tylko podczas DPŚ czy SBPC. Również poprzez organizację meczów międzynarodowych. Pierwszy z nich w tym sezonie odbędzie się już 19 kwietnia. O szczegółach poinformujemy na specjalnej konferencji prasowej - dodał Szymański.

- Cieszę się, że kolejna impreza międzynarodowa zawita do Ostrowa Wielkopolskiego - powiedziała Beata Klimek, prezydent miasta. - Dziękujemy władzom miasta za pomoc w całym sezonie. Bez przychylności miasta nie byłoby to wszystko możliwe. Warto dodać, że mecz Polska - Dania odbędzie się o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - podkreślał Mirosław Wodniczak.

Na razie nie są znane ostateczne składy obu reprezentacji, które pojadą w Ostrowie. Wiadomo tylko, że Duńczycy mają w kontrakcie zapis o obecności swoich największych gwiazd, czyli Nickiego Pedersena i Nielsa Kristiana Iversena. Pozostałych wytypuje menedżer na podstawie ich aktualnej dyspozycji. Trener Marek Cieślak  zapewnia, że także reprezentacja Polski pojedzie w optymalnym składzie. - Nie powiem, kogo wystawię, bo muszę zobaczyć, w jakiej formie będą poszczególni zawodnicy. Chciałbym, aby pojechała nasza trójka z Grand Prix, czyli Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel i Maciej Janowski. Liczę także na młodych, czyli Piotra Pawlickiego i Bartosza Zmarzlika - wyjaśniał Cieślak.

- Mecze reprezentacji Polski w Ostrowie to już tradycja. W 2013 roku rywalem była Rosja, w 2014 Australia, a teraz Dania - powiedział Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ- Mecze reprezentacji Polski w Ostrowie to już tradycja. W 2013 roku rywalem była Rosja, w 2014 Australia, a teraz Dania - powiedział Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ
Pomimo towarzyskiego charakteru meczu, możemy być pewni, że w Ostrowie będzie wielkie ściganie. - To pojedynek bardzo prestiżowy. Przed rokiem z Danią przegraliśmy 1 punktem w finale DPŚ. Dwa lata temu w Pradze wygraliśmy 1 punktem. Będziemy oczywiście chcieli pokonać Duńczyków w Ostrowie. Gwarancji na to nie dam, bo to jest tylko sport - zaznaczył Marek Cieślak.

Nie jest jeszcze ustalona godzina meczu. Trwają bowiem rozmowy w sprawie transmisji telewizyjnej z pojedynku Polski z Danią. Wiadomo już natomiast, ile kosztować będą bilety. Za ulgową wejściówkę trzeba zapłacić 28 złotych, a za normalną 35 złotych. Dostępne będą także droższe bilety za 100 zł (trybuna główna+catering i pakiet kibica) oraz 70 zł (wstęp na trybunę główną). Bilety na mecz Polska - Dania będą niebawem dostępne za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl, a na miesiąc przed imprezą także w siedzibie ŻKS Ostrovia.

Czy Polska pokona reprezentację Danii w Ostrowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL