Najnowsze Wyniki/Kalendarz

GKŻ Wybrzeże otrzymało 66 tysięcy złotych na rozwój sportu

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jak informowaliśmy, GKŻ Wybrzeże zgłosiło się do konkursu na promocję Miasta Gdańska przez sport. Niezależnie od tego Stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 66 tysięcy złotych na rozwój sportu.

Miasto Gdańsk w ramach pierwszego tegorocznego otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gdańska w 2015 roku, przeznaczyło 2 480 550,00 złotych. Otrzymały je łącznie 54 kluby z 20 różnych dyscyplin. II edycja konkursu odbędzie się jeszcze w tym roku.


Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże otrzymał łącznie 66 tysięcy złotych w ramach kilku zadań. 30 tysięcy złotych zostało przekazane w ramach programu szkolenia sportowego dyscypliny żużlowej w 2015 roku. Kolejne 22 tysiące złotych, czerwono-biało-niebiescy dostali na organizację zawodów młodzieżowych i miniżużlowych w Gdańsku, a 14 tysięcy złotych przekazanych zostało na pokrycie kosztów uczestnictwa żużlowców i mini żużlowców z Gdańska w zawodach na terenie Polski. Łączna kwota dotacji wynosi 66 tysięcy złotych i jest niższa od ubiegłorocznego wsparcia, które wyniosło 83,8 tysiąca złotych.

- Koszty związane ze szkoleniem młodzieży są bardzo wysokie. Pieniądze z miasta, jak co roku pomogą nam w ich zminimalizowaniu. To dobrze, że Miasto Gdańsk pamięta o tym, by pomóc klubom, które pracują z młodymi zawodnikami. Pozyskiwane w ten sposób środki pozwalają zapewniać wszystkim zgłaszającym się do nas dzieciom równy start niezależnie od sytuacji materialnej ich rodziców - powiedział Marek Balicki, członek zarządu GKŻ Wybrzeże.
Wybrzeże złożyło wniosek na miejski przetarg o promocję przez żużel

Czy miasta powinny dotować kluby szkolące młodzież?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • Areckimil Zgłoś
  Jeszcze dziś GKŻ Wybrzeże zgłosi wniosek o otwarcie nowego procesu licencyjnego na starty w 2 lidze. Klub porozumiał się z Arturem Mroczką, który przyjął proponowane warunki. W
  Czytaj całość
  środę do Grudziądza z umową w dłoni udali się przedstawiciele Wybrzeża, którzy wcześniej osiągnęli porozumienie z ostatnim z wierzycieli. Artur Mroczka przyjął ofertę spłaty części długów i przyjmie zadośćuczynienie w wysokości 320 tys.zł. Umowa, która została zawarta umożliwi otwarcie nowego procesu licencyjnego. PZMot przyznał, że po osiągnięciu przez Wybrzeże porozumienia z wierzycielami - będzie to tylko formalność. Rozgrywki ligowe zaczną 6 kwietnia. Pierwsze mecz w Gdańsku zaplanowano tydzień później.Czytaj więcej: http://radiogdansk.pl/index.php/sport/item/22341-artur-mroczka-wlaczyl-zielone-swiatlo-wybrzeze-pojedzie-w-lidze.html
  • tomas68 Zgłoś
   Grosz do grosza i zawsze na coś się uzbiera.
   • p_ Zgłoś
    w Opolu 300 - 400 tysięcy mają wywalić z dotacji na szkolenie młodzieży, lekka przesada
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL