Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michał Świącik: Jesteśmy gotowi do ścigania

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
W środę Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że kontrakty młodzieżowców Włókniarza Częstochowa i Wybrzeża Gdańsk są nadal ważne.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Rybniku. Oglądaj w Eurosporcie!
Zadowoleni z tej decyzji są działacze częstochowskiego klubu. Przedstawiciele Lwów ciągle wierzą, że uda się ich zespołowi wystartować w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej.


Kilka dni temu Włókniarz wystosował apel do Polskiego Związku Motorowego o umożliwienie jazdy w lidze z ujemnymi punktami i składem złożonym z własnych wychowanków. - Decyzji nie ma, ale my jesteśmy gotowi do ścigania. Mamy zawodników, mamy sprzęt, czekamy tylko na zgodę Polskiego Związku Motorowego. Jeżeli jej nie będzie, to mamy przygotowane alternatywne rozwiązania. Ważne, że będziemy mieć do dyspozycji naszych juniorów, o co walczyliśmy. Dodam, że decyzja, która właśnie zapadła, nie przyszła sama z siebie. To nasze rozmowy z PZMOt. i członkami GKSŻ przyniosły skutek. Gdyby odebrano nam prawa do naszych chłopaków, prowadzenie klubu, wszystkie nasze wysiłki straciłyby sens - powiedział Michał Świącik w rozmowie z Gazetą Wyborczą Częstochowa.

Jak poinformował Piotr Szymański decyzja w sprawie kształtu lig ma zapaść do końca bieżącego tygodnia. Wciąż pod znakiem zapytania stoją występy zespołów Wybrzeża Gdańsk, KMŻ Motor Lublin i Polonii Bydgoszcz.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Czy PZM powinien zgodzić się na starty Włókniarza w lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • EarthBehindYou Zgłoś
  Panie Michale - szacunek za to co Pan robi i za samą chęć podjęcia tej nierównej walki.Niemniej musi Pan przyjąć krytykę na klatę - otóż brak planu i konsekwencji jest jedną z
  Czytaj całość
  przyczyn porażki procesu licencyjnego. Początkowo wychodziliśmy od składu własnego. Potem kontrakty - nie wiedzieć po co i akurat tych, co nie trzeba. Teraz znowu skład własny ale punkty ujemne i brak prawa do awansu - to po co jechać, skoro drużynę się skazuje na brak awansu? Po co ta zmiana zdań?Od samego początku była mowa - zaskarżamy przepisy i działania GKSŻ. Robimy odpowiedzialne EE i GKSŻ za brak nadzoru nad licencją nadzorowaną a działania, które Pan prowadzi to takie trochę ciuciubabkowe czcze gadanie na zawołanie.Sprawa pozamiatana - ja osobiście zalecam i tak zaskarżenie decyzji i wywalczenie odszkodowania - będzie to sprawa jedyna na skalę światową, a pieniądze klubowi są potrzebne. W międzyczasie profesjonalne szkolenie miejscowej młodzieży, wypożyczenie ich by się rozjeździli i przystąpienie do sezonu z wielkim impetem, rozwalenie konkurencji i wspinanie się po drabinie.Panie Michale - konkretny cel>konkretny plan działania>konsekwencja pomimo wiatru w oczy = SUKCES
  • Miłosz Kos Zgłoś
   total bezsens odpowiadam na jedno podpina się drugie strona do bani
   • Dariusz Maciejewski Zgłoś
    Nie no to już przechodzi wszystko ,nikt klubu nie kontrolował a teraz spółka i jazda na siłę , jestem kibicem Włókniarza od 25 lat i takiego dziadostwa nie pamiętam , jak teraz ,
    Czytaj całość
    ludzie spłaćcie długi a nie kpicie z ludzi ,dopóki nie będzie wszystko w porządku nie pójdę na stadion , ten klub miał od zawsze wysokie cele i ambicje ,a teraz ? co ma kupę długów , nie moja wina że nikt nie dopatrzył kontraktów , po co te ku... tam siedzieli , nikt nikomu na ręce nie patrzył , jedyny fajny sport w Częstochowie pogrążyliście w gównie totalnym , no co ? co tu jeszcze zostało?
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL