Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polonia chce zaoszczędzić 350 tys. złotych

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Do tegorocznego sezonu Polonia Bydgoszcz przystąpi z licencją nadzorowaną. Działacze bydgoskiego klubu liczą, że w trakcie rozgrywek uda się zaoszczędzić 350 tys. złotych.

Dzięki temu ma zostać spłacona pierwsza rata kredytu. - Mamy nadzieję i będziemy robić wszystko, żeby plan się powiódł i na koniec roku pozostały pieniądze, które przeznaczymy na spłatę kredytu - powiedział Andrzej Polkowski na posiedzeniu komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, cytowany przez Gazetę Wyborczą Bydgoszcz.


Licencja nadzorowana nakłada na Polonię szereg obowiązków. Między innymi bydgoszczanie będą musieli składać miesięczne raporty. Tegoroczne wydatki mają wynosić 2,35 mln złotych, a wpływy do budżetu mają być większe o 350 tys. Miasto ma zapewnić 2 miliony złotych. - Dzięki dotacji będziemy mogli spłacić zawodników - poinformował prezes Polonii.

Być może w niedługim czasie akcje Polonii zostaną sprzedane. Obecnie trwa wycena klubu. Być może procedura zostanie zakończona w połowie maja.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (54):

 • smok Zgłoś
  Już to widzę, jak oni zaoszczędzą.
  • Rysio-z-Klanu Zgłoś
   Z tego co wiem Polonia ma otrzymać z Ratusza 1,5mln. chociaż nieoficjalnie mówi się ,że otrzyma i tak dodatkowo 500tyś.Polkowski zapowiada,że budżet na na sezon 2015 będzie na
   Czytaj całość
   poziomie 2,7 mln zł. Z kolei wydatki mają wynieść ok. 2,3 mln.Polonia chce zaoszczędzić 400 tysięcy złotych,(płatne do końca roku) aby spłacić pierwszą ratę kredytu. Nie dawno mówiło się, że ratusz zapłaci całość bankowej pożyczki (2,4 mln zł).Jak na razie na ten temat jest cisza,chociaż istnieją duże szansa,że Ratusz mimo wszystko ureguluje dług,jeżeli grupa biznesmenów zdecyduje się na kupno Polonii.Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość,lada chwila zakończy się wycena Polonii(będzie niższa niż ostatnio),a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to cała procedura powinna zakończyć się do połowy maja.Nic tylko czekać, na litość biznesmenów,bo inaczej Polkowski kolejny raz nie zamknie budżetu.
   • wisła Zgłoś
    Kosmos to kwoty jakie otrzymała Polonia w ostatnich latach. Podejrzewam że gdyby Transfer, Artego albo Pałac dostały takie dofinansowanie to co roku byłby medal. A Polonia za te kwoty to
    Czytaj całość
    dzisiaj klub pierwszoligowy z zadłużeniem.
    Wszystkie komentarze (54)

    Komentarze (54)

    ×
     Wszystkie komentarze (54)
     PRZEJDŹ NA WP.PL