Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Włókniarz Częstochowa zaprezentował nowe logo

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W poniedziałek Włókniarz Częstochowa zaprezentował nowe logo. To początek odbudowy wizerunku klubu, który w tym sezonie nie wystąpi w ligowych rozgrywkach.

Podczas konferencji poinformowano również o nowej oprawie graficznej i marketingowej klubu, co ma w przyszłości ocieplić wizerunek Włókniarza. Nad pracami związanymi z tym zagadnieniem czuwał zespół w składzie Jan SętowskiRafał Domagała, Łukasz Malec. - Wszystkie chlubne elementy przeszłości klubu chcemy by wróciły w przyszłości. Wraz z nowym wizerunkiem chcemy odwołać się do najlepszych elementów przeszłości i wprowadzić w nową epokę. Warto zadać sobie pytanie czy chcemy używać starego logotypu spółki, które przy każdej sytuacji przypominałby o tej przykrej sytuacji. Naturalnym elementem dla nas było stworzenie nowego logotypu, który będzie nawiązywał do historycznych rozwiązań - przyznał Jan Sętowski.


- Pierwszym z elementów prezentacji samego typu jest inspiracja i poszukiwania twórcze. Są to trochę, na pierwszy rzut oka, nie grające ze sobą elementy. Mamy tutaj plastron z literą "W", mamy logotyp Włókniarza chyba najmilej kojarzący się kibicom czyli lew szykujący się do skoku z takim agresywnym wydźwiękiem. Kolory biały i zielony, które są podstawą Włókniarza oraz zgeometryzowaną formę lwa i geometrię jako sam zabieg - zdradził swoje inspiracje projektant nowego logo klubu.
Nowe logo Włókniarza CzęstochowaNowe logo Włókniarza Częstochowa
- Drugim elementem, który zainspirował mnie do stworzenia logotypu były znaki graficzne zespołów zagranicznych z różnych dyscyplin sportu. Z połączenia tych źródeł inspiracji powstał logotyp Włókniarza - przyznał Sętowski, a następnie na tablicy ukazało się nowe logo klubu. - W swojej formule logo jest geometryczne, dosyć agresywne i co najważniejsze prosty o tyle, że w każdym medium, od druku przez haft, jest łatwy do wykorzystanie, a co za tym idzie, zawiera biel i zieleń jako kolory podstawowe. Nie mamy tu złotego lwa czy jakiś innych elementów, a mamy geometrię połączoną z bielą i zielenią - zakończył prezentację logo Sętowski.

Klub chce w przyszłości projektował własne gadżety z logiem klubu. W przygotowaniu jest również nowa strona internetowa. - Nasza półroczna praca, która nadal trwa, nie dotyczyła tylko logotypu. Projektowana jest nowa strona internetowa, która będzie podstawą komunikacji klubu z kibicami, mediami i sponsorami. Powstanie również nowy sklep internetowy, chcemy też wprowadzić gadżety, które będą możliwe do noszenia na co dzień, a nie tak jak było do tej pory takie, które sprawdzają się tylko na stadionie - przyznał Rafał Domagała.

Wizualizacja jednego z nowych gadżetów Włókniarza CzęstochowaWizualizacja jednego z nowych gadżetów Włókniarza Częstochowa
Włókniarz w najbliższej przyszłości chce poważniej zaistnieć w mediach społecznościowych. - Skupić się chcemy również na mediach społecznościowych. Do tej pory poza Facebookiem nie istnieliśmy. W ciągu kilku dni powstanie konto na Instagramie, które mam nadzieję będzie często aktualizowane. Chcemy rozruszać konto na Facebooku. Zastanawiamy się również nad innymi mediami, śledzimy na bieżąco to, co się dzieję w internecie i wyjść na przeciw oczekiwaniom kibiców - stwierdził Domagała.

na Facebooku.

Komentarze (52):

 • smok Zgłoś
  Świetne!
  • speedwayfanckm Zgłoś
   propozycja nie do odrzucenia !!!. Częstochowa nie jedzie w II lidze ,ale wielu zawodników CKM Włókniarz Stowarzyszenie jest wolna i czeka, a w II lidze pauzuje zawsze jakaś drużyna. Po co
   Czytaj całość
   siedzieć i patrzeć kiedy możemy odjechać fajne zawody Drużyna Pauzująca - CKM Włókniarz Stowarzyszenie. Tego nam nikt nie zabroni a możemy jechać mecz i rewanż u siebie i na wyjeździe. Fakt punkty się nie liczą do klasyfikacji ale kibice chętnie obejrzą takie zawody tym bardziej że duża liczba kibiców nastawiała się na konfrontacje z Częstochową. I to jest mój pomysł. Co Państwo na to?
   • speedwayfanckm Zgłoś
    tak logo jest ważne, ale wolę odbudowywać Włókniarza z nowym logiem nawet takim ( a czas pokaże czy wybór był trafny) niż patrzeć na logo bankruta i złodzieja z S.A. i utożsamiać
    Czytaj całość
    się ze spółką. Nie mieliśmy z nimi dobrych układów i mieć nie będziemy, a spółka to już dla mnie historia i niech się zajmie rozliczeniami bo tego za nich nikt nie zrobi. A Stowarzyszenie da sobie radę...
    Wszystkie komentarze (52)

    Komentarze (52)

    ×
     Wszystkie komentarze (52)
     PRZEJDŹ NA WP.PL