Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ekstraliga bez Karola Ząbika. Nie będzie jeździć dla KS Toruń

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Wobec kontuzji Adriana Miedzińskiego, KS Toruń będzie musiał wstawiać do składu innego polskiego zawodnika. Nie będzie nim Karol Ząbik, który wypadał blado na dotychczasowych sparingach Aniołów.

Sytuacja kadrowa torunian skomplikowała się z powodu urazu Adriana Miedzińskiego, który podczas meczu Elite League złamał trzy palce lewej ręki. Jak wynika z prognoz lekarzy, zawodnik ten nie wróci na tor wcześniej niż za cztery tygodnie. Jak zapowiedział menedżer KS Toruń, Jacek Gajewski, w składzie zastępować będą go juniorzy.


Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym meczu ligowym z Betardem Spartą Wrocław swoją szansę otrzyma Dawid Krzyżanowski. Zawodnik ten pokazał się z dobrej strony we wtorkowym sparingu z Wybrzeżem Gdańsk, zdobywając siedem punktów i bonus. Mało prawdopodobne jest natomiast to, by w jednym z najbliższych meczów ligowych pojechał senior - Karol Ząbik.

Syn toruńskiego trenera - Jana Ząbika, wystąpił w trzech sparingach Aniołów, spisując się poniżej oczekiwań. Swój występ w niedawnym spotkaniu z Polonią Bydgoszcz zakończył na dwóch wyścigach, w których nie zdobył nawet jednego punktu. Wobec problemów sprzętowych, o jakich wspomina ojciec samego zawodnika, Ząbik nie wystąpił we wtorkowym test-meczu z Wybrzeżem. Nie będzie też brany pod uwagę przy obsadzie składu na najbliższe kolejki ligowe.

Karol Ząbik ma ważną umowę z torunianami, ale optymalnym rozwiązaniem mogłoby być dla niego wypożyczenie do klubu z niższej klasy rozgrywek. - Jest to prawdopodobny scenariusz. Karol mocno przygotowywał się do tego sezonu i na pewno chciałby pojeździć. W tej sprawie nie będę decydować jednak za niego - zaznaczył trener Jan Ząbik.

Mówi się o tym, że były mistrz świata juniorów otrzymywał oferty z innych klubów jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Wówczas zdecydował się jednak na pozostanie w Toruniu.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Karol Ząbik powinien otrzymać szansę w ligowym meczu KS Toruń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL