Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pedersen, Gollob, Kildemand, Vaculik, A. Łaguta - doborowa obsada "Opolskiej Karolinki"

Oliwer Kubus
Oliwer Kubus
Organizatorzy "Opolskiej Karolinki" podali pełną listę startową turnieju, który 3 maja odbędzie się na torze w Opolu. - Obsada jest bardzo dobra, a może być jeszcze lepsza - zapewnia Andrzej Hawryluk.

Już wcześniej informowaliśmy, że w imprezie wystąpią Nicki Pedersen, Tomasz Gollob, Martin Vaculik oraz Peter Kildemand. Organizatorzy z Hawi Racing Team zabiegali również o start Grigorija Łaguty, lecz nie doszli z nim do porozumienia. Na starcie stanie za to jego młodszy brat - Artiom.


Stawkę uzupełnią Andrzej LebiediewSebastian Ułamek, Grzegorz Walasek, Artur Czaja i Paweł Przedpełski, a także związani kontraktami z HRT obcokrajowcy: Emil Grondal, Joel Andersson i Kenny Wennerstam. Na liście startowej mogą zajść zmiany. Czynione są bowiem starania, by przed publicznością zaprezentował się kolejny żużlowiec ze ścisłej światowej czołówki. - Obsada gorsza niż ta, którą podaliśmy, nie będzie. Może być tylko lepsza - zapewnia prezes Hawi Andrzej Hawryluk . - Jedno jest pewne: takiej imprezy w Opolu jeszcze nie było. 

W turnieju będzie miał nietypową formułę. Weźmie w nim udział 13 zawodników. Każdy z nich pojedzie cztery razy. Po fazie zasadniczej odbędą się półfinały oraz wielki finał.

Wkrótce do sprzedaży powinny trafić bilety w cenie 35 (normalny) i 25 złotych (ulgowy). Organizacja tak silnie obsadzonej imprezy jest możliwa dzięki pomocy miasta oraz sponsora (jego nazwy na razie nie ujawniono). 

Lista startowa:
Nicki Pedersen
Tomasz Gollob
Martin Vaculik
Peter Kildemand
Artiom Łaguta
Andrzej Lebiediew
Grzegorz Walasek
Sebastian Ułamek
Artur Czaja
Paweł Przedpełski
Emil Grondal
Kenny Wennerstam
Joel Andersson

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL