Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tomasz Gollob: Szalone rzeczy odstawiam na bok

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Wielkimi krokami zbliża się LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym. Oczy wszystkich kibiców będą w szczególności skierowane na Tomasza Golloba, który żegna się z cyklem.

Tomasz Gollob nie zwalnia tempa po inauguracji PGE Ekstraligi i we wtorek zjawił się w Grudziądzu w celu odbycia treningu. Były Indywidualny Mistrz Świata testował swoje motocykle przed sobotnim Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie i sprawdzał nawierzchnię grudziądzkiego toru pod kątem spotkań ligowych. - Muszę jeszcze włożyć sporo pracy w to, żeby rozpoznać grudziądzki tor. Miałem na nim zbyt mało jazdy, aby idealnie doregulować swoje motocykle. Cały czas szukam tych najlepszych rzeczy, ale myślę, że jestem blisko i wkrótce zacznie to funkcjonować. Każdą chwilę wykorzystuje na trening, więc dlatego przyjechałem do Grudziądza. Nie tylko pod kątem sobotniego Grand Prix, ale także wiedzy związanej z tutejszym torem i moimi silnikami - powiedział w rozmowie z naszym portalem zawodnik GKM Grudziądz.


Pozytywne symptomy w jeździe Golloba można było zauważyć podczas wyjazdowego spotkania grudziądzan z Fogo Unią Leszno. 44-letni zawodnik zdobył na stadionie im. Alfreda Smoczyka dziewięć punktów i pozostawił po sobie dobre wrażenie. - Była tylko jedna wpadka z mojej strony. Natomiast uważam, że Unia nie jest prostym przeciwnikiem. Leszczynianie jechali na własnym torze, gdzie są świetnie przygotowani. Jest tam sporo dobrych zawodników, którzy będą w tym roku jechać o tytuł Mistrza Polski dla Leszna - twierdzi legenda polskiego żużla.

GKM nie załamuje rąk po porażce w Lesznie i jest już myślami przy spotkaniu na własnym torze z aktualnymi mistrzami Polski - MONEYmakesMONEY.pl Stalą Gorzów. - Przygotowujemy się już powoli do tego spotkania. Będziemy chcieli wykorzystać swoje umiejętności, własny tor i uważam, że pojedziemy o korzystny wynik - mówi Gollob.

Tomasz Gollob (w kasku żółtym) znajduje się w dobrej formie na początku sezonu. Pokaże swój najlepszy speedway podczas Grand Prix Polski w Warszawie?Tomasz Gollob (w kasku żółtym) znajduje się w dobrej formie na początku sezonu. Pokaże swój najlepszy speedway podczas Grand Prix Polski w Warszawie?
Kibice w całej Polsce koncentrują się już tylko na sobotnim Grand Prix w Warszawie. Wszyscy będą w szczególności przypatrywać się jeździe Tomasza Golloba, który w stolicy będzie się żegnał z cyklem. - Cieszę się, że zostałem zaproszony i będę mógł jeszcze raz pokazać się polskim kibicom w rundzie Grand Prix. Chcę pojechać dobrze i na tym się skupiam. Natomiast inne jakieś szalone rzeczy odstawiam na bok. Każdy będzie chciał zdobyć jak najwięcej punktów, a ja zamierzam pokazać fajną i atrakcyjną jazdę - zapowiada reprezentant Polski.

Tomasz Gollob już podczas przedsezonowych treningów korzystał tylko i wyłącznie z tłumika marki Poldem. Nie zmieniło się to także teraz i wielokrotny medalista mistrzostw świata reguluje swoje motocykle do rur polskiego producenta. - Rożnica jest oczywiście kolosalna. Więcej mocy jest w tych silnikach i teraz trzeba tylko umiejętnie znaleźć to co będzie się sprawdzać najlepiej. Cały czas koncentruje się na Poldemie, który jest w pełni przelotowy - kończy Gollob.

Przed LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Tomasz Gollob

KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Tomasz Gollob awansuje do finału LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL