Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rosja znów w drugim garniturze na SWC

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Głównym problemem przy ustalaniu składu reprezentacji Rosji jest brak pieniędzy i zbieżność terminów Rundy Kwalifikacyjnej Drużynowego Pucharu Świata z ostatnim turniejem Speedway Best Pairs Cup.

Rundą Kwalifikacyjną zaplanowaną na 9 maja na Speedwaystadion Landshut-Ellermühle zainaugurowane zostaną rozgrywki tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata. Z turnieju tego tylko zwycięzca uzyska prawo startu w zawodach półfinałowych 6 czerwca w Gnieźnie, gdzie na ostatniego rywala oczekują drużyny narodowe Polski, Szwecji i Czech. Spory problem związany z formowaniem składu na Landshut mają Rosjanie.


W ubiegłym roku sborna Rosji wystąpiła w mocno odmłodzonym składzie i poniosła dotkliwą porażkę. Z tego względu tegoroczne starty musi rozpocząć już w rundzie kwalifikacyjnej. Zbieg terminu zawodów w Niemczech, zaplanowanych na ten sam dzień co trzeci, decydujący turniej Speedway Best Pairs Cup w Esbjergu powoduje ból głowy starającego się pogodzić wodę z ogniem przewodniczącego Komisji Torowej Motocyklowej Federacji Rosji Andrieja Sawina.

- Rozmawiałem z każdym kandydatem do reprezentacji. Jest ich mniej więcej pięciu-siedmiu. Jedni już wyrazili zgodę, inni jeszcze się zastanawiają - powiedział działacz. - Trudno było nam spełnić finansowe oczekiwania naszych TOP-ów (Emil Sajfutdinow, Grigorij i Artiom Łagutowie - dop. red.), a do tego doszła jeszcze nakładka z SBPC w Danii. Nie ma więc szans, by w Landshut pojechali nasi najlepsi - dodał.

Prawdopodobnie z kręgu reprezentantów wypadną także Andriej Kudriaszow i Denis Gizatullin. Obaj dzień po Landshut powinni stanąć po dwóch stronach barykady w pierwszoligowym meczu Lokomotivu Daugavpils z Polonią Bydgoszcz.

- Nie chcemy ich do niczego zmuszać. Obaj biją się o miejsca w meczowych zestawieniach swoich klubów. Czekała by ich długa podróż w obie strony. Kiedy mają się przygotować, kiedy odpocząć? Turniej w Landshut zakończy się późno, jechać na mecz trzeba ponad 1200 kilometrów, a czasu będzie mniej niz doba. Co po takich wojażach zdołają pokazać? - wyjaśnił Sawin. 

Biorąc pod uwagę fakt, że kadra rosyjska ma zostać sformowana z zawodników przebywających aktualnie w Polsce, oraz odrzucając nazwiska wcześniej wymienionych można założyć, że na rundę kwalifikacyjną w Landshut drużyna Rosji stworzona zostanie z zawodników z grupy Renat GafurowWitalij Biełousow, Władimir Borodulin, Wadim Tarasienko, Ilia CzałowWiktor Kułakow i Siergiej Łogaczow.

Rosja ma szanse wywalczyć miejsce w półfinale SWC startując "drugim garniturem"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL