Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tak dla WSL, nie dla ograniczeń. Iversen: To głupie, nie mogą tego zrobić

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Niels Kristian Iversen występu w World Speedway League nie zaliczy do zbyt udanych. Samą imprezę uważa za dobry pomysł, ale pewne rozwiązania nie podobają się reprezentantowi Stali Gorzów.

Brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata z 2013 roku podczas zawodów w Gorzowie Wielkopolskim zdobył 6 punktów. Dobry był tylko początek, ale potem trzykrotnie przyjeżdżał na trzeciej pozycji. - Nie wiem, co się stało i tego właśnie staram się dowiedzieć. Moje motocykle nie pracowały jak trzeba. Nie miałem dobrych startów ani prędkości - mówił po turnieju Niels Kristian Iversen.


Żużlowiec z Kraju Hamleta przyznał, że WSL był dla niego poligonem do testów. - Podczas tego spotkania próbowałem czegoś innego. Byłem tu kilka razy na treningach, ale tor jest za każdym razem inny. Trudno zrozumieć, co dokładnie zrobić z motocyklem, ponieważ tor nie jest taki, jaki był wcześniej. Próbujemy dalej i mam nadzieję, że będzie dobrze - komentował. 

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów w walce o złoty medal ligi światowej ostatecznie przegrała z Elit Vetlandą o dwa punkty. Zawodnicy bardzo chwalili sobie taki typ rywalizacji i są zdania, że jest taka możliwość, by odbywały się cztery takie czwórmecze na torze każdej z drużyn. Jest jednak jeden problem. - To dobry pomysł, który może się tak rozwinąć, ale trudno będzie znaleźć terminy. Kalendarz jest mocno napchany. Jeśli nie znajdzie się miejsce w terminarzu, to nie uda się utrzymać silnych drużyn, bo będzie trzeba za każdym razem zmieniać skład, a to nie jest dobre - stwierdził 32-latek.

Rozwiązaniem miałoby być ograniczenie liczby lig, w jakich żużlowcy mogą startować. Ten pomysł spotyka się już jednak z ostrą krytyką. - Myślę, że to głupie i nie mogą tego zrobić, ponieważ jeśli żużlowcy będą startować tylko w dwóch ligach, to żużel zginie. Nie ma wystarczającej liczby zawodników dla wszystkich lig. Każdy jeździłby w Polsce i Szwecji, a pozostałe ligi zostałyby zamknięte z braku chętnych - zauważył Iversen.

Duńczyk w tym sezonie powraca po groźnej kontuzji kolana, jaką odniósł podczas zeszłorocznego Grand Prix Polski w Gorzowie. Wyniki w Wielkiej Brytanii pokazywały, że po urazie nie ma śladu, jednak w polskiej lidze "PUK" wciąż jeszcze nie odnalazł formy. - Nie czuję się jeszcze w stu procentach gotowy. Raz jest lepiej, raz gorzej i muszę znaleźć sposób, by być bardziej konsekwentnym. Są takie dni, kiedy trzeba wszystko sobie poukładać i mocniej wierzyć, a wtedy będzie dobrze. Miałem przecież dobre występy. Speedway Best Pairs było dla mnie świetne, w GP w Warszawie też było w porządku aż do odwołania zawodów. Wiem, na co mnie stać - zapewniał lider gorzowskiej Stali.

Zawodnik żółto-niebieskich powrócił też na chwilę do rundy GP, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Turniej został przerwany w kontrowersyjnych okolicznościach. Przypomnijmy tylko, że były ogromne problemy z taśmą startową, a rywalizację zakończono po dwunastu biegach. - To wielka szkoda, że tak wielkie zawody skończyły się w ten sposób. Tor nie był taki, jaki powinien - skwitował uczestnik cyklu.

Kolejna runda organizowanych przez BSI zawodów odbędzie się w Finlandii. Były jeździec Falubazu Zielona Góra nie ma miłych wspomnień z tamtejszego obiektu. - Tor w Tampere był w poprzednim roku naprawdę zły. Jest wąski i trudno na nim wyprzedzać, ścigać się, ponieważ nie ma miejsca dla wszystkich. Może zmienią nieco kształt. Nie wiem. Mamy jeszcze trochę czasu, ale jeśli będzie tak, jak w tamtym roku, liczyć się będą szybkie starty - zdradził.

W niedzielę Stal Gorzów przegrała w Grudziądzu z beniaminkiem PGE Ekstraligi, GKM-em. Przed tym pojedynkiem zastanawiano się, czy Duńczyk pojedzie na miarę swoich możliwości. Nadal jednak coś nie zagrało. - To wszystko sprawa dobrania odpowiedniego sprzętu w odpowiednim czasie. Jeden z silników, na jakim jechałem w WSL, używałem już wcześniej w tym sezonie. Wtedy było dobrze, ale tym razem nie czułem tej mocy. Mam parę nowych rzeczy i zajmie to trochę czasu, by je poznać. Kiedy w poprzednim roku odniosłem kontuzję, mieliśmy sporo testowania w planie i to jeszcze przed końcem sezonu, aby lepiej przygotować się do obecnych rozgrywek. Robimy wszystko, by było w porządku, ale brakuje konsekwencji - zakończył Niels Kristian Iversen.

WSL: Zmarzlik z ostatniego na pierwsze miejscePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się ze stanowiskiem Nielsa Kristiana Iversena w sprawie ograniczenia startów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Hockley - RSKŻ Zgłoś
  @sympatyk żu-żla:Nie wiem już czy się śmiać czy płakać... ale jesteś lepszy niż elita polskiej sceny kabaretowej ;) Śmiesz mnie uczyć czytać ze zrozumieniem, jak ty sam nie
  Czytaj całość
  potrafisz pisać jak dorosły człowiek. Co za paradoks :)
  • Mysz Zgłoś
   A moim zdaniem dobrym pomysłem było by wprowadzenie turnieju par zamiast czwórmeczu. Rozwiązało by to wiele problemów typu jazda w tych samych klubach (po prostu byłby większy wybór)a
   Czytaj całość
   kluby z takich państw jak Niemcy , Czechy czy Rosja mogły by tylko na tym skorzystać wystawiając swój klub.
   • Rutrzyk Zgłoś
    W WSL w sprawie startów zawodników w różnych ligach, można wprowadzić zakaz startu najlepszych czterech zawodników według śr. biegowej z danej drużyny razem w innej drużynie. Np.
    Czytaj całość
    Jeżeli Tai Woffinden,Jaroslaw HampelEmil Sajfutdinov,Thomas Jonasson podpisali kontrakty z Elit Vetlandą to nie mogą startować razem w innym klubie. Czyli Emil Sajfutdinov i Thomas Jonasson nie mogli by podpisać kontraktu z Lesznem.A w momencie zbieżności zawodników z pierwszej czwórki podczas meczu WSL, za zawodnika, który ma mniejszy staż w danej drużynie powinien startować jako "Gość" zawodnik, który startował w poprzednim sezonie w tej samej lidze, z której jest dany klub i miał w tej lidze mniejszą lub równą średnią biegopunktową jak zawodnik za którego jedzie.
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL