Najnowsze Wyniki/Kalendarz

GKSŻ chce wyjaśnień od SPAR Falubazu

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Główna Komisja Sportu Żużlowego poprosi SPAR Falubaz o wyjaśnienia w sprawie występu Patryka Dudka w niedzielnych zmaganiach treningowych. Swoje stanowisko ma przedstawić także sam zawodnik.

Patryk Dudek, który ma przed sobą ostatnie miesiące dyskwalifikacji, pojawił się w miniony weekend na torze, rywalizując z innymi zawodnikami. Przedstawiciel SPAR Falubazu, Jacek Frątczak wyjaśnił w rozmowie z naszym portalem, że Główna Komisja Sportu Żużlowego nie powinna Dudka ukarać. Podkreśla bowiem, że nie uczestniczył on w zawodach, a zwykłym treningu, w czasie którego liczono po prostu punkty. Przedstawiciel GKSŻ, Łukasz Szmit zaznacza jednak, że medialne wyjaśnienia zielonogórzan nie zamykają tej sprawy.


- Nie prosiliśmy jeszcze Falubazu o oficjalne wyjaśnienia, ale to zrobimy. Uczynimy to, ponieważ nie rozmawiamy z klubami za pomocą prasy. Chcemy zadać konkretne pytania i dowiedzieć się, jak wygląda ta sprawa zarówno ze strony klubu, jak i samego Patryka Dudka. Zakładam, że na dniach otrzymamy odpowiedź i wówczas będziemy mogli stwierdzić, co dalej - wyjaśnił Łukasz Szmit w rozmowie z naszym portalem.

Zapisy regulaminu w przypadku zawodnika odbywającego zawieszenie są bardzo restrykcyjne. Gdyby Dudek wystąpił w jakikolwiek nieoficjalnych zawodach, groziłaby mu grzywna lub dłuższe zawieszenie. - Zawodnik zawieszony ma zakaz wszelkiej, szeroko pojmowanej działalności sportowej, więc w przypadku, gdy zostanie stwierdzone, że w niedzielę mieliśmy do czynienia z taką właśnie działalnością, pojawi się problem. Za naruszenie zawieszenia można zostać ukaranym - podsumował przedstawiciel GKSŻ.

Problemem w przypadku Dudka może być Światowy Kodeks Antydopingowy. Z interpretacji jednego z artykułów (10.10) wynika, że zawieszony zawodnik nie powinien uczestniczyć nawet w zwykłych treningach. Dalsze kroki ze strony GKSŻ będą podejmowane prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Jacek Frątczak: Patrykowi Dudkowi nie powinno nic grozić

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy widzisz podstawy do ukarania Patryka Dudka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (273):

 • miki36 Zgłoś
  A mi sie wydaje ze falubaz pokazuje znowu ze jest ponad prawem. Przeciez oni sa naj i tyle.Nikt nie ma prawa cokolwiek im nakazywac bo to wielki klub
  • Mackoski Zgłoś
   Niech się wezmą za konkrety !!! Nie za to, że zawodnik wyjechał potrenować. Po prostu POLSKA !!!
   • dym Zgłoś
    Ja tam się nie znam na tych wszystkich przepisach co wolno a co nie wolno ale Pan Władysław Komarnicki mówi że to jest niedopuszczalne a skoro tak mówi to znaczy że Patryk nie powinien
    Czytaj całość
    brać udziału w tym treningu. Ja uważam że ten cały Dudek to jest szpaner i nie wiadomo po co i na co szwenda się bez przerwy po parku i stadionie w tych obciachowych okularach
    Wszystkie komentarze (273)

    Komentarze (273)

    ×
     Wszystkie komentarze (273)
     PRZEJDŹ NA WP.PL