Najnowsze Wyniki/Kalendarz

GKSŻ chce wyjaśnień od SPAR Falubazu

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Główna Komisja Sportu Żużlowego poprosi SPAR Falubaz o wyjaśnienia w sprawie występu Patryka Dudka w niedzielnych zmaganiach treningowych. Swoje stanowisko ma przedstawić także sam zawodnik.

Patryk Dudek, który ma przed sobą ostatnie miesiące dyskwalifikacji, pojawił się w miniony weekend na torze, rywalizując z innymi zawodnikami. Przedstawiciel SPAR Falubazu, Jacek Frątczak wyjaśnił w rozmowie z naszym portalem, że Główna Komisja Sportu Żużlowego nie powinna Dudka ukarać. Podkreśla bowiem, że nie uczestniczył on w zawodach, a zwykłym treningu, w czasie którego liczono po prostu punkty. Przedstawiciel GKSŻ, Łukasz Szmit zaznacza jednak, że medialne wyjaśnienia zielonogórzan nie zamykają tej sprawy.


- Nie prosiliśmy jeszcze Falubazu o oficjalne wyjaśnienia, ale to zrobimy. Uczynimy to, ponieważ nie rozmawiamy z klubami za pomocą prasy. Chcemy zadać konkretne pytania i dowiedzieć się, jak wygląda ta sprawa zarówno ze strony klubu, jak i samego Patryka Dudka. Zakładam, że na dniach otrzymamy odpowiedź i wówczas będziemy mogli stwierdzić, co dalej - wyjaśnił Łukasz Szmit w rozmowie z naszym portalem.

Zapisy regulaminu w przypadku zawodnika odbywającego zawieszenie są bardzo restrykcyjne. Gdyby Dudek wystąpił w jakikolwiek nieoficjalnych zawodach, groziłaby mu grzywna lub dłuższe zawieszenie. - Zawodnik zawieszony ma zakaz wszelkiej, szeroko pojmowanej działalności sportowej, więc w przypadku, gdy zostanie stwierdzone, że w niedzielę mieliśmy do czynienia z taką właśnie działalnością, pojawi się problem. Za naruszenie zawieszenia można zostać ukaranym - podsumował przedstawiciel GKSŻ.

Problemem w przypadku Dudka może być Światowy Kodeks Antydopingowy. Z interpretacji jednego z artykułów (10.10) wynika, że zawieszony zawodnik nie powinien uczestniczyć nawet w zwykłych treningach. Dalsze kroki ze strony GKSŻ będą podejmowane prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Jacek Frątczak: Patrykowi Dudkowi nie powinno nic grozić

Czy widzisz podstawy do ukarania Patryka Dudka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (273):

 • miki36 Zgłoś
  A mi sie wydaje ze falubaz pokazuje znowu ze jest ponad prawem. Przeciez oni sa naj i tyle.Nikt nie ma prawa cokolwiek im nakazywac bo to wielki klub
  • Mackoski Zgłoś
   Niech się wezmą za konkrety !!! Nie za to, że zawodnik wyjechał potrenować. Po prostu POLSKA !!!
   • dym Zgłoś
    Ja tam się nie znam na tych wszystkich przepisach co wolno a co nie wolno ale Pan Władysław Komarnicki mówi że to jest niedopuszczalne a skoro tak mówi to znaczy że Patryk nie powinien
    Czytaj całość
    brać udziału w tym treningu. Ja uważam że ten cały Dudek to jest szpaner i nie wiadomo po co i na co szwenda się bez przerwy po parku i stadionie w tych obciachowych okularach
    Wszystkie komentarze (273)

    Komentarze (273)

     Wszystkie komentarze (273)
     PRZEJDŹ NA WP.PL