Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nowa szansa przed żużlem w Warszawie

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Jest szansa na to, że ubiegłoroczny projekt wybudowania toru żużlowego na Ursynowie będzie realizowany. - Potrzebne jest jednak wsparcie środowiska sportowego - apelują przedstawiciele WST Warszawa.

Entuzjaści żużla w stolicy Polski walczą obecnie o znalezienie nowej lokalizacji dla toru żużlowego. Projekt wybudowania wielofunkcyjnego obiektu na warszawskim Ursynowie zajął w 2014 roku czwarte miejsce w głosowaniu mieszkańców w ramach budżetu partypacyjnego. Możliwe jednak, że ostatecznie będzie on realizowany.


Zwycięski projekt, jakim była budowa ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych, miał otrzymać pełną pulę środków z budżetu partypacyjnego. Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa poinformował jednak, że z powodu niezgodności projektu z miejscowym planem zagospodarowania nie będzie on w tym roku realizowany. W związku z tym, zgodnie z regulaminem, powinny być realizowane kolejne projekty według miejsc zajętych w głosowaniu mieszkańców, aż do wyczerpania pełnej puli środków.

Swoją szansę widzi w tym Warszawskie Towarzystwo Speedwaya. "W tej chwili trudno spodziewać się, w jaki sposób potoczą się losy ubiegłorocznego projektu toru żużlowego. Projektodawcy nie ukrywają, że jak pokazuje przykład zwycięskiego projektu z ubiegłego roku, niezbędne może okazać się wsparcie ze strony środowiska sportowego, Polskiego Związku Motorowego oraz polityków. Bez tego wsparcia z różnych stron realizacja projektu wydaje się mało realna" - czytamy w oświadczeniu WTS Warszawa.

Temat ten wydaje się o tyle interesujący, że zgłoszony w tegorocznej edycji projekt toru żużlowego zostanie najprawdopodobniej odrzucony przez Urząd Dzielnicy ze względu na protesty związane z potencjalnym hałasem generowanym przez motocykle. - Mieszkańcy domów, leżących pół kilometra od działki, gdzie powstałby stadion, głośno jednak protestują. Nie chcą bowiem rykumotocyklii specyficznego, nieładnego zapachu jaki rzekomo generują zawody żużlowe - wyjaśnił nam prezes WTS Warszawa, Wojciech Jankowski.

Czy spodziewasz się, że żużel ligowy pojawi się w najbliższych latach do Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

 • RECON_1 Zgłoś
  500metrow i im przeszkadza, to co maja powiedziec ludzie w Tarnowie,Rzeszowie czy Krosnie gdzie tez obok stadionu stoja domy?Jakos nikt sie nie burzy, moze pora p[omyslec o lokalizacji gdzies
  Czytaj całość
  przy lotnisku, tam nie byloby argumentu zarowno odnosnie halasu jak i zapachu bop samoloty sa gorsze, Warszawa nie musi miec nie wiadomo jak wielkiego stadion, wystarcza waly ziemne i ze 3-4tys krzeselek.
  • Zdzisław Klose Zgłoś
   Ryk silników i nieprzyjemny zapach, to argumenty Warszawiaków przeciwko budowie stadionu żużlowego w stolicy. Trudno pojąć - chcą speedway w Warszawie czy nie chcą? Lepiej zrobią jak
   Czytaj całość
   dają sobie spokój, a żużel pozostawią PROWINCJI, której ryk silników i nieprzyjemny zapach nie przeszkadza, a sympatycy żużla je wręcz kochają. Niech tak pozostanie.
   • tomas68 Zgłoś
    Chora inicjatywa a do tego nie ma gdzie z tym sportem tam się kulać.
    Wszystkie komentarze (30)

    Komentarze (30)

     Wszystkie komentarze (30)
     PRZEJDŹ NA WP.PL