Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bez lidera, ale ze zwycięstwem - Polonia Bydgoszcz vs. Orzeł Łódź (wypowiedzi)

Artur Dylewski
Artur Dylewski
Na torze w Bydgoszczy najlepsi w swoich zespołach okazali się Duńczycy - Hans Andersen i Patrick Hougaard. Jednak tylko jeden z nich po meczu miał powody do zadowolenia.

Lech Kędziora (Orzeł Łódź): Po raz kolejny mój zespół nie stanął na wysokości zadania. Bydgoszczanie dziś brylowali. Mam na myśli również występ Hansa Andersena, który jeździł w poprzednich sezonach w Bydgoszczy i jego występ na tle całego mojego zespołu można uznać za udany, pokazał dobry żużel. Na pewno zabrakło punktów Rory'ego Schleina, zabrakło punktów młodzieżowców, zabrakło punktów zawodników polskich… no niestety, taki jest ten żużel. Polonia jest bardzo mocnym zespolem, a my jesteśmy daleko w tyle i szukamy rozwiązań. Myślę, że wszystkie mecze wyjazdowe będą dla nas bardzo ciężkie. Musimy pracować nad tym, żeby walczyć i wygrywać na własnym torze.

Jacek Woźniak (Polonia Bydgoszcz): Udane dla nas spotkanie, wszyscy zawodnicy pojechali równo. To już chyba stało się tradycją, że ta piątka seniorów równo punktuje. Bardzo dobry występ Patricka Hougaarda, który zawsze się dobrze czuje na bydgoskim torze i udowodnił, że mecz z Rybnikiem był tylko wypadkiem przy pracy. Jednak postawa naszych juniorów nadal pozostawia sporo do życzenia. Na tle naszych wychowanków w barwach Orła zaprezentowali się nieźle, zdobyli siedem punktów, ale to nie jest to, czego oczekujemy i na co ich stać. Chcę podziękować drużynie za walkę. Deszcz popsuł przygotowanie tego toru, trener gości też się do tego przyczynił. Myślę, że trzeba było utrzymywać więcej wilgoci między wyścigami, tor by się tak nie rozsypał i widowisko byłoby jeszcze lepsze, pomogłoby to gościom. Moi zawodnicy przez to mieli ułatwione zadanie. Co do Andersena, to liczyliśmy się z jego udanym występem, ale przesadnie się go nie obawialiśmy.

Hans Andersen (Orzeł Łodź): Wielkie gratulacje dla Bydgoszczy, byli dziś zdecydowanie lepsi. Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, ale nasz zespół nie jest na tyle silny. Miałem kilka dobrych wyścigów, jednak w kilku powinienem pojechać o wiele lepiej. Testowałem dziś kilka ustawień, ale mam jeszcze sporo do poprawienia. Bardzo się cieszę z wypożyczenia do Łodzi i z tego, że mam okazję jeździć. Według mnie nie ma aż takiej wielkiej różnicy pomiędzy Ekstraligą i 1. ligą.

Patrick Hougaard (Polonia Bydgoszcz): Cenne zwycięstwo dla zespołu, zapewniliśmy sobie przewagę przed rewanżem. Każdy z nas wyglądał dziś bardzo dobrze, nie tylko ja zapracowałem na ten sukces. Duży udział w zwycięstwie ma również nasz trener, który przygotowywał nas do meczu. Nie mamy wyraźnego lidera, ale wszyscy punktujemy, przede wszystkim na swoim torze. Po ostatnim meczu z Rybnikiem musiałem zmienić motocykl. Może w dzisiejszym meczu pomógł mi fakt, że nie udałem się w tą długą, ciężką podróż do Daugavpils.

Wybierz najlepszego zawodnika

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
wybierz zawodnika
 • Robert Kościecha
 • Patrick Hougaard
 • Robert Miśkowiak
 • Szymon Woźniak
 • Andriej Kudriaszow
 • Karol Jóźwik
 • Bartosz Bietracki
Orzeł Łódź
wybierz zawodnika
 • Hans Andersen
 • Rory Schlein
 • Mariusz Puszakowski
 • Jakub Jamróg
 • Witalij Biełousow
 • Mikołaj Trępała
 • Szymon Grobelski
Wydarzenie:

Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź

Sędzia:

Tomasz Proszowski

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • RECON_1 Zgłoś
  Polonia bardzo pozytywnie zaskakuje poki co, zawodnicy w gazie ostro zasuwaja i sa tego efekty, z taka jazda Bydzia moze pokusiac sie o walke w fianle ligi, a mysle ze jej rywalem bedzie LOko:)
  • Liberate Zgłoś
   Seniorzy zaczynają się pucować w walce o skład? Ale Patrick laurkę Woźniakowi zasunął :P Na następne mecze dałbym Kościechę z juniorem, bo inni się z nim męczą. Gwoli
   Czytaj całość
   sprawiedliwości Andriej dziś mu też krecią robotę robił. Szkoda, żeby nasi przeszkadzali sobie na dystansie, bo potencjał idzie na zmarnowanie... Feta po meczu jak po awansie. I o to chodzi - żużel ma cieszyć :)
   • Łodziak Zgłoś
    Jeżeli miała być to kara za ich beznadziejny mecz w Rybniku , to uważam że Orzeł sam siebie ukarał pozbywając się punktów juniorskich , bo Oskar i Seba coś by jednak uciułali .
    Czytaj całość
    100% prawdy! pozdro
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL