Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Orzeł Łódź vs. Lokomotiv Daugavpils: Pomeczowe Hop - Bęc

Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak
W piątej kolejce Nice PLŻ Lokomotiv wygrał w Łodzi. Największe piętno na spotkaniu odcisnął jednak pierwszy bieg, po którym dwójka zawodników Orła była niezdolna do jazdy.


Hans Andersen niezwykle skuteczny w Łodzi

Orzeł Łódź pozyskał Duńczyka po porażce w Rybniku. Wypożyczenie zawodnika z rzeszowskiego klubu miało być receptą na słabe wyniki łodzian. Jak do tej pory Andersen spełnia pokładane w nim nadzieje. Był najskuteczniejszy w Bydgoszczy, a w debiucie przed łódzką publicznością zdobył siedemnaście punktów. Jedynym zawodnikiem rywali, który zdołał go pokonać był Joonas Kylmaekorpi. Co istotne jeździec Orła nawet po przegranym starcie łatwo radził sobie z przeciwnikami. Tak było między innymi w piętnastym biegu, kiedy to atakiem po szerokiej na pierwszym łuku objechał dwóch żużlowców z Łotwy.


Udany powrót Antonio Lindbaecka do Łodzi

Szwed był w poprzednim roku zawodnikiem Orła, jednak z pewnością nie mógł zaliczyć minionego sezonu do udanych. Apogeum niemocy z jego strony nastąpiło w meczu finałowym z Rzeszowem, kiedy to Lindbaeck na swoim torze zdobył tylko dwa punkty. Działacze z Łodzi chcieli przedłużyć z nim kontrakt, jednak ostatecznie wybrał łotewski Lokomotiv. Jak na razie wychodzi na to, że była to dobra decyzja, gdyż urodzony w Brazylii zawodnik jest jednym z liderów swojej drużyny. Klasę potwierdził w Łodzi, gdzie zdobył dwanaście punktów i bonus oraz był autorem najszybszego czasu dnia.

Udana pogoń Jamroga w biegu czternastym

Wychowanek tarnowskiej Unii nie może w tym sezonie odnaleźć odpowiedniej formy. Przeciwko Łotyszom również słabo zaczął przywożąc w pierwszym swym starcie zero. W miarę upływu czasu postawa Jamroga wyglądała jednak lepiej, a maksimum swych możliwości pokazał w biegu czternastym. Wtedy to zawodnika Orła stoczył pasjonującą walkę o trzy punkty z Maksimem Bogdanowem. Jamróg pokazał w tym biegu to z czego słynie - walkę do końca o jak najwyższą lokatę. Emocje choć trochę osłodziły kibicom to smutne spotkanie.

Łodzianie spragnieni żużla

Mało kto spodziewał się, że w Łodzi na trybunach pojawi się tylu kibiców. Orzeł w poprzednich swoich spotkaniach wysoko przegrał w Rybniku i Bydgoszczy, jednak sympatycy czarnego sportu nie odwrócili się od drużyny. Spotkanie można uznać za emocjonujące, jednak kontuzje zawodników położyły na nim cień. Fani jednak zgodnie przyznają: Takiej drużyny, która walczy do końca o każdy punkt oczekujemy. Odrobina więcej szczęścia mogła przynieść zwycięstwo, jednak nie to tego dnia było najważniejsze

Wybierz najlepszego zawodnika

Orzeł Łódź
wybierz zawodnika
 • Hans Andersen
 • Rory Schlein
 • Mads Korneliussen
 • Jakub Jamróg
 • Kamil Adamczewski
 • Oskar Polis
 • Sebastian Niedźwiedź
Lokomotiv Daugavpils
wybierz zawodnika
 • Antonio Lindbaeck
 • Joonas Kylmaekorpi
 • Kjastas Puodżuks
 • Maksim Bogdanow
 • Fredrik Lindgren
 • Andrzej Lebiediew
 • Jewgienij Kostygow
Wydarzenie:

Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils

Sędzia:

Jerzy Najwer


Katastrofalny w skutkach pierwszy bieg

Gospodarze przed meczem wiedzieli, że przed nimi trudne zadanie. Mobilizacja w drużynie była duża, jednak już w pierwszym biegu z wszystkich uleciało powietrze. Po starcie prowadzili goście, jednak Kamil Adamczewski szybko przedarł się na trzecie miejsce i bieg układał się remisowo. Na drugim łuku wychowanek leszczyńskiej Unii nie opanował swojej maszyny i z pełnym impetem uderzył w Rory Schleina. W konsekwencji obaj zawodnicy Orła byli niezdolni do dalszej jazdy, a Australijczyk musiał przejść pilną operację kręgosłupa. To wydarzenie strasznie osłabiło gospodarzy, ale przede wszystkim wywarło ogromny wpływ na wszystkich obecnych na stadionie. Można gdybać co by było gdyby upadku nie było, jednak wszyscy obecnie podkreślają: Najważniejsze jest zdrowie żużlowców.

Rory Schlein doznał poważnej kontuzjiRory Schlein doznał poważnej kontuzji
Mads Korneliussen cieniem samego siebie

Duńczyk w poprzednim sezonie zasilił Orła w trakcie sezonu i był jednym z liderów drużyny. Do tego był częścią złotej duńskiej drużyny i zapisał na swoim koncie tytuł drużynowego mistrza świata. Przed tym sezonem działacze w Łodzi przedłużyli z nim kontrakt, a Korneliussen był kreowany na lidera. Pierwsze mecze nie napawają jednak optymizmem. W niedzielnym meczu zawodnik z kraju Hamleta zaczął od zwycięstwa, jednak z upływem czasu było tylko coraz gorzej. Z całą pewnością żużlowiec musi poczynić duże zmiany w swoim sprzęcie, aby choć odrobinę nawiązać do ubiegłorocznej formy.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL