Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Darcy Ward może zmienić klub

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Za miesiąc zakończy się okres zawieszenia Darcy'ego Warda. Wtedy australijski żużlowiec będzie mógł podpisać kontrakt z nowym klubem.

Darcy Ward został zawieszony przez FIM na dziesięć miesięcy, gdyż znajdował się pod wpływem alkoholu podczas Grand Prix Łotwy w 2014 roku. Okres zawieszenia Australijczyka minie 28 czerwca.


Ward wznowił już treningi i powoli szykuje się do powrotu na tor. Australijczykowi zależy na jeździe w brytyjskiej Elite League, gdzie do tej pory występował w barwach Poole Pirates. W tym momencie "Piraci" nie mają jednak wolnego miejsca w składzie - liderami drużyny są Chris Holder i Maciej Janowski.

Dlatego niewykluczone, że Ward zmieni pracodawcę w Wielkiej Brytanii. - Darcy zawsze będzie bardzo ważny dla Poole, ale jeśli nie będzie dla niego miejsca w naszym zespole, to zrobimy wszystko, aby znaleźć mu inny klub. Najważniejsze jest dla nas, by miał okazję do jazdy. Rozmawiałem wiele razy z Darcy'm i tutaj nie chodzi o to, by on od razu wrócił prosto do naszej drużyny. On wie, że to jest możliwe, ale nie możemy przy tym dokonywać hurtowo zmian w zespole - powiedział na łamach "Daily Echo" Matt Ford, promotor klubu z Poole.

Brytyjczyk nie ukrywa, że powrót Warda do drużyny mógłby sprawić, że ekipa "Piratów" zostałaby mocno przebudowana, gdyż Australijczyk ma wysoką średnią meczową. - Zobaczymy jak to się ułoży. Pozostajemy w gronie faworytów do wygrania ligi i wierzę, że mamy w tej chwili drużynę złożoną z siedmiu najlepszych zawodników - dodał Ford.

Oprócz Holdera i Janowskiego, w tym roku w zespole z Wimborne Road startują również Davey Watt, Dakota North, Kacper Gomólski, Kyle Newman oraz Paul Starke.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy po zakończeniu zawieszenia Darcy Ward trafi do zespołu Poole Pirates?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

Wszystkie komentarze (55)

Komentarze (55)

×
    Wszystkie komentarze (55)
    PRZEJDŹ NA WP.PL