Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rybnicka twierdza zostanie zdobyta przez Łotyszów?

Marcin Karwot
Marcin Karwot
W czwartkowym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej niepokonany Lokomotiv Daugavpils zmierzy się na wyjeździe z ŻKS-em ROW Rybnik. Spotkanie ma miano szlagieru.

Jedynie Fredrik Lindgren spośród awizowanego składu Lokomotivu Daugavpils na mecz z ŻKS-em ROW nie miał okazji startować na Stadionie Miejskim w Rybniku w ciągu ostatnich sześciu lat podczas ligowych potyczek. Mimo to można powiedzieć, że "Fredka" będzie z pewnością solidnym punktem łotewskiego klubu w czwartkowym starciu.


W przeszłości barwy rybnickiego klubu reprezentowali Joonas Kylmaekorpi oraz Antonio Lindbaeck. Szczególnie imponująco wyglądają wyniki "Toninho". Zawodnik rodem z Brazylii był zdecydowanym liderem RKM-u Rybnik w sezonie 2011. W dalszych latach nie miał jednak okazji do startów w mieście nad Nacyną. Podobna sytuacja ma miejsce u Kylmaekorpiego. Żużlowiec urodzony w Sztokholmie był zawodnikiem klubu z Rybnika w 2010 roku, gdzie był pewnym punktem drużyny, zaś ostatni start ligowy przy Gliwickiej 72 zanotował w 2011 roku jako zawodnik Lokomotivu Daugavpils. Jedno jest jednak pewne - obaj żużlowcy będą musieli się nauczyć rybnickiego toru na nowo, gdyż w 2013 roku na tym owalu doszło do przebudowy łuków. 

Rybnicki obiekt po modernizacji poznali za to wszyscy Łotysze z awizowanego składu Lokomotivu, bowiem mieli okazję startować na Stadionie Miejskim w Rybniku w ubiegłym roku. Łotewskiemu klubowi nie poszło jednak wtedy najlepiej, bowiem przegrał z ŻKS-em ROW 53:37. Najlepiej spośród zawodników Lokomotivu zaprezentowali się wtedy Maksim Bogdanow oraz Kjastas Puodżuks, którzy zdobyli po 13 punktów oraz jednym bonusie. Głównie dzięki temu duetowi drużyna z Dyneburga wywiozła punkt bonusowy ze śląskiego miasta. 

Słaby start podczas ligowego meczu w Rybniku w sezonie 2014 zaliczył za to Andrzej Lebiediew. 20-latek w sześciu biegach zdobył tylko 4 "oczka". Wychowanek Lokomotivu ma jednak bardzo dobre wspomnienia z tej miejscowości. W zawodach o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów, które odbywały się w Rybniku w roku ubiegłym zajął trzecie miejsce. Nie przyszło mu to jednak łatwo, bowiem o medal walczył w dodatkowym biegu z Jonasem Andersenem.

Forma zawodników Lokomotivu Daugavpils na torze w Rybniku (od 2009 roku)*:

ZawodnikMeczeBiegiPunktyŚrednia
Maksim Bogdanow316261,625
Fredrik Lindgrennie startował
Joonas Kylmaekorpi735712,028
Kjastas Poudżuks417281,647
Antonio Lindbaeck629712,448
Jewgienij Kostygow1200,000
Andrzej Lebiediew211100,909


* - dotyczy meczów ligowych

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Lokomotiv wygra w czwartek w Rybniku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL