Najnowsze Wyniki/Kalendarz

FIM zawiesił rosyjskich żużlowców!

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Siedmiu rosyjskich żużlowców, którzy odmówili startu w czwartkowym barażu Drużynowego Pucharu Świata w Vojens, zostało zawieszonych przez Międzynarodową Federację Motocyklową.

- Wiktor Kułakow, Wadim Tarasienko, Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Grigorij Łaguta, Władimir Borodulin, Ilia Czałow - to zawodnicy, którzy zostali zawieszeni przez FIM. Taką informację w czwartkowy wieczór przekazał mi Armando Castagna - powiedział dla SportoweFakty.pl Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. Taka decyzja FIM oznacza, że zawodnicy nie wystartują w niedzielnych spotkaniach polskich lig żużlowych. Tę kwestię reguluje artykuł 078.3.3 World Cup Rules, który stanowi, że zawodnicy, którzy odmówili startu są zawieszeni dzień przed i dzień po terminie, w którym ma być rozegrany finał SWC.


O tym, że Rosja w barażu Drużynowego Pucharu Świata pojedzie osłabiona, informowaliśmy już wcześniej. Wówczas nie spodziewano się jednak, że zawodników dosięgną kary. Na decyzji FIM najbardziej straci KS Toruń, w barwach którego startują Grigorij Łaguta (otrzymał on dodatkowo karę w wysokości 1200 euro) i Wiktor Kułakow. Spory cios otrzymał też MRGARDEN GKM Grudziądz, którego reprezentuje Artiom Łaguta, czy Fogo Unia Leszno, w barwach której startuje Emil Sajfutdinow.

Zawieszenie zawodnika Fogo Unii jest jednak dość kontrowersyjne. Jego menedżer Tomasz Suskiewicz przedstawił bowiem za pośrednictwem mediów społecznościowych dowód na to, że Sajfutdinow miał ważne zwolnienie lekarskie.

#dziejesiewsporcie: Bokser na emeryturze dał nauczkę napastnikom


Źródło: sport.wp.pl

Czy FIM podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (212):

Wszystkie komentarze (212)

Komentarze (212)

×
    Wszystkie komentarze (212)
    PRZEJDŹ NA WP.PL