Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andrzej Witkowski: Ten finał to była dobra inwestycja w przyszłość

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Reprezentacja Polski sięgnęła w niedzielę w Vojens po brązowy medal Drużynowego Pucharu Świata. Zadowolony z postawy Biało-Czerwonych w finale jest prezes Polskiego Związku Motorowego.

- Z Polaków jestem zadowolony. Znaleźli się w sytuacji wyjątkowej. Najlepszy zawodnik uległ bardzo ciężkiej kontuzji, więc w finale jechała młodzież wsparta Krzysztofem Buczkowskim. Ich postawa mnie usatysfakcjonowała. To była drużyna, w której jeden drugiemu pomagał. Dla mnie brąz jest zapowiedzią tego, że Polska jest w czołówce i ma przed sobą przyszłość. Dywagacje w stylu co by było, gdyby jechał Jarek odkładam na bok. Nie jechał i tyle. Brąz zdobyty w Vojens to jeden z niewielu brązowych medali, z których się cieszę - przyznał Andrzej Witkowski.

 
- Dla mnie ten finał to była dobra inwestycja w przyszłość. Jeden dwudziestolatek, dwóch zawodników niewiele starszych i taki wynik to jest naprawdę dobra zapowiedź. A przecież mamy jeszcze dobre zaplecze, bo nie wolno zapominać o Piotrze Pawlickim, Pawle Przedpełskim i tych trochę starszych, jak Krzysztof Kasprzak czy Hampel. Jarek po idiotycznym wypadku stracił ten sezon, ale medycyna działa cuda, a znając jego hart ducha możemy być spokojni o to, że wróci mocny -
dodał.

Ponadto Andrzej Witkowski nie ukrywa, że wielkim zaskoczeniem dla niego jest fakt, iż złoty medal zdobyli Szwedzi. Dodał też, że Polski Związek Motorowy nie jest zainteresowany organizacją Drużynowego Pucharu Świata w 2016 roku.

Źródło: polskizuzel.pl

na Facebooku.

Komentarze (30):

 • PIT1000 Zgłoś
  He he cóż to za ambitny człowiek ten prezes PZM . Cieszyć się z ostatniego miejsca na podium .
  • jur Zgłoś
   A ja bym wolał, zeby pan Witkowski juz nigdy nie wypowiadał się na temat żużla, żeby nawet nie przejeżdżał wokół żadnego stadionu, żeby raz i na zawsze dał nam wszystkim spokój
   • LeszekSG RSKZ Zgłoś
    A jaka inwestycja byłaby najlepsza dla polskiego żużla? Kupić bilety Witkowskiemu, Szymańskiemu i reszcie tej bandy. W jedną stronę. I wysłać ich na Vanuatu, albo na inne Kiribati.
    Czytaj całość
    Niech tam tworzą żużel.Zrzućmy się na te bilety nawet. Opłaci się.
    Wszystkie komentarze (30)

    Komentarze (30)

    ×
     Wszystkie komentarze (30)
     PRZEJDŹ NA WP.PL