Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Falubaz wierzy w odrodzenie Andreasa Jonssona

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Sztab szkoleniowy SPAR Falubazu mógł odetchnąć z ulgą, oglądając w finale DPŚ postawę Adreasa Jonssona. Szwed uporał się z problemami sprzętowym i ma być ważnym punktem zielonogórskiego klubu.

Początek sezonu PGE Ekstraligi był dla Andreasa Jonssona pasmem rozczarowań. Wystąpił on dotychczas w pięciu spotkaniach, uzyskując w nich średnią biegową 1,000. Decyzją sztabu szkoleniowego było odstawienie Szweda od jazdy w wyjazdowym meczu w Grudziądzu. Jego przerwa od startów w Polsce nie potrwa jednak długo. Swoją jazdą w finale DPŚ w Vojens potwierdził, że problemy sprzętowe ma już najwyraźniej za sobą.


Ostatni występ ucieszył dyrektora sportowego klubu, Jacka Frątczaka. Dobrze punktujący Jonssson będzie mógł choć w pewnym stopniu zniwelować brak kontuzjowanego Jarosława Hampela. - Nie ukrywam, że czekaliśmy na taki występ Andreasa jak w Vojens, ale nie popadamy w huraoptymizm, bo w żużlu, co widać po liczbie kontuzji i innych zdarzeń, ciężko cokolwiek planować. Niemniej jazda Jonssona mogła w niedzielę cieszyć oko i trzymamy kciuki, by nie był to jednorazowy występ i aby problemy sprzętowe, które były przyczyną jego wcześniejszych niepowodzeń, już nie wróciły. Wiemy, że Andreas poczynił gigantyczne zmiany i Drużynowy Puchar Świata był pierwszym sprawdzianem tego, nad czym pracował. Trzeba na pewno jeszcze trochę jazdy i dalszych testów, by wszystko wyglądało jak należy, ale formę, jaką Andreas prezentował w Vojens wzięlibyśmy w ciemno - zaznaczył Jacek Frątczak.

Sztab szkoleniowy SPAR Falubazu nie zabrał Jonssona na wyjazdowy mecz do Grudziądzu, ale od początku zakładano, że problemy Szweda są tylko i wyłącznie przejściowe. - Andreas już wcześniej zamierzał poczynić zmiany sprzętowe i nie jest prawdą, że zmobilizowało go właśnie to, że nie znalazł się w składzie na mecz z GKM-em. Problemy tego zawodnika mogły wziąć się stąd, że stracił miesiąc jazdy na samym początku sezonu. Jest to newralgiczny okres polegający na testowaniu i szukaniu najlepszych rozwiązań sprzętowych. Andreas takiej możliwości nie miał, ale jest to świetny zawodnik i inteligentny człowiek. Wiedział jaką pracę musi wykonać i potrzebował po prostu czasu i testów, by znalezienie odpowiedniej szybkości na motocyklu było możliwe - dodał.

Jako, że najbliższy mecz SPAR Falubazu w Rzeszowie został przełożony, Jonssson dopiero 28 czerwca powróci do zmagań w lidze. Nie będzie mógł jednak narzekać na brak okazji do jazdy. - Intensywność startów w jego przypadku jest bardzo duża. Startuje cykl SEC, a do tego wracają zmagania w Grand Prix. Andreas ma też starty w Anglii i Szwecji. Prawdopodobnie przed najbliższym meczem Ekstraligi zjawi się, by potrenować w Zielonej Górze, ale im więcej jazdy na różnych nawierzchniach, tym lepiej dla niego. Sądzę, że dla Andreasa to korzystniejsze niż pokonywane okrążeń na treningu na naszym torze - podsumował Frątczak.

Czy wierzysz, że Andreas Jonsson uporał się z problemami sprzętowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

 • Henryk Zgłoś
  No,to Andreas musisz maksymalnie skupić siły tak, abyś mógł dzielnie wspomagać Falubaz, bo bardzo jesteś potrzebny i na Ciebie liczymy.
  • kaz Zgłoś
   Ale nawet, jeśli nie ma kontuzji, to i tak słabo punktuje. Stawiam pytanie: Który z zawodników, poza formacją juniorską (mówię o składzie podstawowym, abyś mi Jabola nie przytoczył)
   Czytaj całość
   najczęściej zawodzi i nie spełnia oczekiwań? Dla mnie jest tylko jedna odpowiedź.
   • Mysz Polski FZ Zgłoś
    w koncu mamy tylko 2 pkt straty do pierwszej w tabeli UL,wracaj AJ w nowej formie i lecimy na MYSZCZA la la la
    Wszystkie komentarze (39)

    Komentarze (39)

    ×
     Wszystkie komentarze (39)
     PRZEJDŹ NA WP.PL