Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Najbardziej wartościowy zawodnik Nice PLŻ (4)

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Wzorem roku poprzedniego, na podstawie statystyk najskuteczniejszych żużlowców Nice PLŻ wyłonimy najbardziej wartościowego zawodnika ligi.

Średnia biegopunktowa określa, który z żużlowców był najskuteczniejszym zawodnikiem ligi w danym sezonie. W Nice Polskiej Lidze Żużlowej najwyższą średnią (2,484) aktualnie posiada Sebastian Ułamek z ŻKS ROW Rybnik. Uzyskanie najwyższej średniej często nie oznacza jednak, że zawodnik był dla drużyny najbardziej wartościowym zawodnikiem. Wysoką średnią można uzyskać bowiem startując w kilku spotkaniach i to z niżej notowanymi rywalami. Właśnie dlatego przygotowaliśmy klasyfikację, która da odpowiedź na pytanie, którego z zawodników można uznać za najbardziej wartościowego dla swojej drużyny, a tym samym ligi.


Zupełnie inny obraz postawy poszczególnych żużlowców uzyskamy, jeżeli porównamy ich zdobycz punktową w całym sezonie z punktami zdobywanymi przez jego drużynę. W ten sposób będziemy mogli określić, jaki procentowy wkład wnieśli poszczególni zawodnicy w wynik swojej drużyny. Kim jest najbardziej wartościowy zawodnik ligi? Żużlowcem, który wniósł największy wkład do swojej drużyny.

Jednak zanim zaprezentujemy wyniki poszczególnych drużyn, warto przedstawić porównanie ogólne, które pokazuje, ile punktów i bonusów zdobywali w Nice PLŻ zawodnicy poszczególnych formacji (seniorzy, obcokrajowcy i juniorzy) dla swoich drużyn.

FormacjaPunktyBonusyRazem% Udział
Seniorzy (Polacy)92179100045,98
Obcokrajowcy7997687540,23
Juniorzy2613930013,79
Razem19811942175100 %


Na kolejnych podstronach prezentujemy wkład poszczególnych zawodników w wynik swojej drużyny. Na ostatniej natomiast Top 10 Nice PLŻ obejmujące zawodników, którzy mieli największy wkład w wynik swojej drużyny. Zestawienie będzie aktualizowane po każdej kolejce. Obecnie najbardziej wartościowym zawodnikiem Nice PLŻ jest Rafał Trojanowski.


na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL