Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Władysław Komarnicki: GKM spadnie, bo nie ma juniorów

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
[tag=406]Władysław Komarnicki[/tag] uważa, że [tag=868]MRGARDEN GKM Grudziądz[/tag] opuści szeregi PGE Ekstraligi, bo ma najsłabszych juniorów. - Reszta drużyny jest ciekawa, ale to nie wystarczy - twierdzi.

- Rywalizacja w PGE Ekstralidze jest w dalszym ciągu ciekawa. Do samego końca na pewno potrwa walka o awans do play-off. Na ten moment widzę trzy drużyny, których pewniakami bym nie nazwał, ale daje im na to zdecydowanie większe szanse niż reszcie. W mojej ocenie są to: Fogo Unia Leszno, KS Toruń i Betard Sparta Wrocław. Nie potrafię natomiast wskazać tego czwartego. To zadanie szalenie trudne. Nie wiem, jak pojedzie Tarnów, co bez lidera zrobi Falubaz i czy lwi pazur pokaże jeszcze Stal Gorzów  - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Władysław Komarnicki.


Były prezes gorzowskiego klubu twierdzi również, że z gry powoli odpada MRGARDEN GKM Grudziądz, który w ostatniej kolejce przegrał na własnym torze z Fogo Unią Leszno. Nie brakuje opinii, że grudziądzanom zabrakło atutu własnego toru i to w dużej mierze z tego powodu znaleźli się w trudnej sytuacji. Komarnicki stawia jednak inną diagnozę. - Grudziądzanie chyba rzeczywiście powoli odpadają z walki. Uważam, że cały ich problem bierze się z braku juniorów. Reszta drużyny jest naprawdę ciekawa. Proszę jednak spojrzeć, jak pod względem młodzieżowym odstają od innych. W wielu ekipach młodzież potrafi zdobywać kilkanaście punktów w meczu. Zera juniorów grudziądzkiej mocno przy tym uderzają. W mojej ocenie, właśnie z tego powodu są na prostej drodze do spadku z PGE Ekstraligi - podkreśla Komarnicki.

Nasz rozmówca jest jednak przekonany, że ewentualny brak realizacji celu sportowego, nie wpłynie negatywnie na przyszłość grudziądzkiego żużla. - W Grudziądzu mają bardzo mocne podstawy i są w stanie szybko wrócić do PGE Ekstraligi, jeśli z niej rzeczywiście spadną. Po pierwsze, stoi za nimi prezydent, który jest człowiekiem sportu. To wielka wartość dodana. Myślę też, że większość tego składu są w stanie utrzymać. Wtedy będą od razu gotowi także pod względem sportowym. Po trzecie, nic im nie grozi, bo to miasto jest zbyt zakochane w żużlu, żeby odpuścić sobie na długie lata jazdę w gronie najlepszych. Z drugiej jednak strony akurat ja doskonale wiem, jak trudne są powroty do elity. Sam walczyłem o to kilka lat i długo byłem na kolanach - dodał na zakończenie Komarnicki.

Czy słabi juniorzy to główny problem GKM-u Grudziądz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (70):

 • lukim81 Zgłoś
  Nie tylko juniorzy bo jedzie cały skład raz może zawieść Gollob,raz Okoniewski,Jeleniewskiemu wyszedł jeden dwa mecze i tyle.Rozgrywki ligowe jeszcze się nie skończyły różnie może
  Czytaj całość
  być,przyznać jednak trzeba że GKM to jedna z najsłabszych drużyn,ale na dalsze rokowania przyjdzie nam poczekać.
  • Darek Rzetelski Zgłoś
   JEST TYLKO JEDNO WYJSCIE DLA GKMu ZATRUDNIC OSKARA AJTNERA ON BEDZIE WALIL KOMPLETY CO MECZ DODATKOWO POZYCZY SPRZET KOLEGA Z ZESPOLU I WSZYSCY BEDA WYGRYWAC DODATKOWO OSKAR MOZE ICH
   Czytaj całość
   PODSZLIFOWAC W STARTACH ,WEJSCIACH W LUK SAME POZYTYWY
   • RobWoz Zgłoś
    troche mnie to wkurza że mamy wielkie nagłówki któryś dzień z rzędu że GKM spada itp. a to że za nim są jeszcze 2 drużyny i ma tyle samo punktów co Tarnów to juz nikt nie wspomina.
    Czytaj całość
    Jakoś informacji Rzeszów czerwona latarnia Eligi nie ma.
    Wszystkie komentarze (70)

    Komentarze (70)

     Wszystkie komentarze (70)
     PRZEJDŹ NA WP.PL