Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Władysław Komarnicki: GKM spadnie, bo nie ma juniorów

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
[tag=406]Władysław Komarnicki[/tag] uważa, że [tag=868]MRGARDEN GKM Grudziądz[/tag] opuści szeregi PGE Ekstraligi, bo ma najsłabszych juniorów. - Reszta drużyny jest ciekawa, ale to nie wystarczy - twierdzi.

- Rywalizacja w PGE Ekstralidze jest w dalszym ciągu ciekawa. Do samego końca na pewno potrwa walka o awans do play-off. Na ten moment widzę trzy drużyny, których pewniakami bym nie nazwał, ale daje im na to zdecydowanie większe szanse niż reszcie. W mojej ocenie są to: Fogo Unia Leszno, KS Toruń i Betard Sparta Wrocław. Nie potrafię natomiast wskazać tego czwartego. To zadanie szalenie trudne. Nie wiem, jak pojedzie Tarnów, co bez lidera zrobi Falubaz i czy lwi pazur pokaże jeszcze Stal Gorzów  - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Władysław Komarnicki.


Były prezes gorzowskiego klubu twierdzi również, że z gry powoli odpada MRGARDEN GKM Grudziądz, który w ostatniej kolejce przegrał na własnym torze z Fogo Unią Leszno. Nie brakuje opinii, że grudziądzanom zabrakło atutu własnego toru i to w dużej mierze z tego powodu znaleźli się w trudnej sytuacji. Komarnicki stawia jednak inną diagnozę. - Grudziądzanie chyba rzeczywiście powoli odpadają z walki. Uważam, że cały ich problem bierze się z braku juniorów. Reszta drużyny jest naprawdę ciekawa. Proszę jednak spojrzeć, jak pod względem młodzieżowym odstają od innych. W wielu ekipach młodzież potrafi zdobywać kilkanaście punktów w meczu. Zera juniorów grudziądzkiej mocno przy tym uderzają. W mojej ocenie, właśnie z tego powodu są na prostej drodze do spadku z PGE Ekstraligi - podkreśla Komarnicki.

Nasz rozmówca jest jednak przekonany, że ewentualny brak realizacji celu sportowego, nie wpłynie negatywnie na przyszłość grudziądzkiego żużla. - W Grudziądzu mają bardzo mocne podstawy i są w stanie szybko wrócić do PGE Ekstraligi, jeśli z niej rzeczywiście spadną. Po pierwsze, stoi za nimi prezydent, który jest człowiekiem sportu. To wielka wartość dodana. Myślę też, że większość tego składu są w stanie utrzymać. Wtedy będą od razu gotowi także pod względem sportowym. Po trzecie, nic im nie grozi, bo to miasto jest zbyt zakochane w żużlu, żeby odpuścić sobie na długie lata jazdę w gronie najlepszych. Z drugiej jednak strony akurat ja doskonale wiem, jak trudne są powroty do elity. Sam walczyłem o to kilka lat i długo byłem na kolanach - dodał na zakończenie Komarnicki.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy słabi juniorzy to główny problem GKM-u Grudziądz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (70):

 • lukim81 Zgłoś
  Nie tylko juniorzy bo jedzie cały skład raz może zawieść Gollob,raz Okoniewski,Jeleniewskiemu wyszedł jeden dwa mecze i tyle.Rozgrywki ligowe jeszcze się nie skończyły różnie może
  Czytaj całość
  być,przyznać jednak trzeba że GKM to jedna z najsłabszych drużyn,ale na dalsze rokowania przyjdzie nam poczekać.
  • Darek Rzetelski Zgłoś
   JEST TYLKO JEDNO WYJSCIE DLA GKMu ZATRUDNIC OSKARA AJTNERA ON BEDZIE WALIL KOMPLETY CO MECZ DODATKOWO POZYCZY SPRZET KOLEGA Z ZESPOLU I WSZYSCY BEDA WYGRYWAC DODATKOWO OSKAR MOZE ICH
   Czytaj całość
   PODSZLIFOWAC W STARTACH ,WEJSCIACH W LUK SAME POZYTYWY
   • RobWoz Zgłoś
    troche mnie to wkurza że mamy wielkie nagłówki któryś dzień z rzędu że GKM spada itp. a to że za nim są jeszcze 2 drużyny i ma tyle samo punktów co Tarnów to juz nikt nie wspomina.
    Czytaj całość
    Jakoś informacji Rzeszów czerwona latarnia Eligi nie ma.
    Wszystkie komentarze (70)

    Komentarze (70)

    ×
     Wszystkie komentarze (70)
     PRZEJDŹ NA WP.PL