Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Grzegorz Zengota: Prawdziwym wyjadaczem dopiero się staję

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Grzegorz Zengota udowodnił, że potrafi wytrzymać presję w ciężkich chwilach. Wspólnie z Nickim Pedersenem wydarł w ostatnim biegu zwycięstwo gospodarzom z Grudziądza.

Podopieczni Adama Skórnickiego mają za sobą niezwykle ciężki mecz w Grudziądzu z miejscowym MRGARDEN GKM-em. Po pełnym emocji spotkaniu lepsi okazali się leszczynianie, którzy wygrali nad Wisłą 46:44. Duża w tym zasługa Grzegorza Zengoty. Wychowanek Falubazu Zielona Góra zapisał po swojej stronie dwanaście punktów z bonusem, a w ostatnim decydującym biegu wytrzymał ciśnienie, wygrywając wespół z Nickim Pedersenem 5:1. Podwójny triumf w 15. wyścigu pozwolił Bykom na wywiezienie z Grudziądza kolejnej ligowej wiktorii.


- Stawałem już w takich sytuacjach pod taśmą i potrafiłem utrzymać w pewien sposób nerwy na wodzy. Teraz potwierdziłem to z Nickim w piętnastym biegu. Wiadomo jednak, że jest on klasą samą w sobie i w takich sytuacjach znajduje się w każdych zawodach, a ja takim prawdziwym wyjadaczem dopiero się staję. Staram się to potwierdzać w trudnych momentach i mam nadzieję, że obrałem dobry kierunek. Chce się rozkręcać z zawodów na zawody - podkreślał "Zengi" po meczu z beniaminkiem PGE Ekstraligi.

Leszczynianie kapitalnie rozpoczęli potyczkę nad Wisłą i wydawało się, że nic nie będzie im w stanie przeszkodzić w odniesieniu zwycięstwa. MRGARDEN GKM szybko jednak zaczął odrabiać straty i Byki dopiero w 15. wyścigu zapewniły sobie triumf. - Gospodarze znają ten tor znacznie lepiej niż my. Ostatni raz startowałem w Grudziądzu trzy lata temu i generalnie cała nasza drużyna tu rzadko jeździła. Grudziądzanie wiedzą w którą stronę iść z przełożeniami i momentalnie wyciągnęli wnioski. Zaliczyli kilka udanych wyścigów i dlatego tak to wyglądało. Przed biegami nominowanymi udało im się wygrzebać z dołka, a po pierwszym z nich wyszli jeszcze na dwupunktowe prowadzenie. Wydawało się, że gospodarze mają już zwycięstwo w garści, ale wspólnie z Nickim udało nam się je odbić w decydującej gonitwie - twierdzi Zengota.

Grzegorz Zengota doskonale odnalazł się na grudziądzkim torzeGrzegorz Zengota doskonale odnalazł się na grudziądzkim torze
Po wysokiej porażce we Wrocławiu, Fogo Unia Leszno nie wyobrażała sobie straty kolejnych punktów. Dzięki zdobyciu trzech ligowych "oczek" w starciu nad Wisłą, sytuacja Byków jest bardzo komfortowa. - Punkty zdobyte w Grudziądzu są na wagę złota. Niektórzy myśleli, ze będzie nam trochę lżej, ale w tym roku ekstraligowe spotkania pokazują, że nie ma odpuszczania w żadnym biegu. Trzeba być maksymalnie skoncentrowanym i zasuwać - kończy zielonogórzanin.

Skrót meczu MRGARDEN GKM Grudziądz - Fogo Unia LesznoAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Grzegorz Zengota w kolejnych spotkania również będzie czołową postacią Fogo Unii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL