Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Scott Nicholls: Jesteśmy w stanie wygrać ligę

Marcin Karwot
Marcin Karwot
ŻKS ROW Rybnik wysoko pokonał MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovię w środowym spotkaniu Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Do składu ostrowian powrócił Scott Nicholls.

Nie był to szczególnie dobry start Brytyjczyka, bowiem zdobył 8 "oczek". Mimo to był wspólnie z Rune Holtą najskuteczniejszym zawodnikiem MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovii. - Było bardzo ciężko. Myślę, że żadna drużyna nie wygra tutaj w Rybniku. To szczególnie dobra ekipa na swoim torze. To jest dziwny tor. Jeśli nie wychodzi ci start to trudno potem wyprzedzać na trasie. To był problem właśnie dla mnie, bo starty wychodziły mi słabo - powiedział po meczu Scott Nicholls.


W ubiegłym sezonie startując w barwach rzeszowskiego klubu, Nicholls zaliczył świetny start w ligowym spotkaniu, gdyż zdobył aż 15 punktów. Tym razem "Scottie" nie był do końca spasowany z rybnickim owalem. - W zeszłym roku odjechałem tutaj wspaniałe zawody. Dzisiaj za bardzo nie wyszło. Tak jak mówiłem, tutaj najważniejszy jest start. Rok temu miałem ten atut, a w środę nie wychodziło mi to. Kształt tego toru nie pomaga wyprzedzaniu, a gospodarze dodatkowo znają najlepsze ścieżki tego obiektu. To bardzo rozczarowujące, że nasza drużyna przegrała tutaj taką dużą liczbą punktów - stwierdził Brytyjczyk.

Nicholls przychodził do ostrowskiej drużyny jako jeden z liderów. Jednak teraz Brytyjczyk może się pochwalić niską średnią biegową, która wynosi 1,320. - Nie mam pojęcia co nie pasowało. Wszystko teraz powinno być dobrze. Być może była to wina silników, przełożeń lub luk w moim kalendarzu startów. Nie startowałem przez ostatnie dwa tygodnie, dodatkowo w Polsce przez ostatni miesiąc, więc jest trudno się wjeździć. Nie jestem zadowolony z moich zdobyczy punktowych, ale zawsze daję z siebie wszystko - rzekł "Scottie". 

Kolejne spotkanie ostrowian dopiero 26 lipca. ŻKS Ostrovia zmierzy się wtedy na wyjeździe ze Speedway Instal Wandą Kraków. - Uważam, że jesteśmy w stanie wygrać tę ligę. Dzisiaj mierzyliśmy się z dobrą drużyną, a ja, Rune Holta i bracia Szczepaniakowie nie mieliśmy dobrego dnia. Rybnik jest jedną z najmocniejszych drużyn w Nice PLŻ, ale wszystko może się zdarzyć w Play-Offach. Każdą drużynę może spotkać jakiś słabszy dzień - zakończył Nicholls.

Czy ŻKS Ostrovia rzeczywiście jest w stanie wygrać Nice PLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL