Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polonia Bydgoszcz rok temu była blisko triumfu w Rybniku

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielnym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej ŻKS ROW Rybnik podejmie Polonię Bydgoszcz. Gryfy rok temu były blisko sprawienia niespodzianki i wywiezienia punktów ze Śląska.

Od momentu przebudowy toru jest on dużym atutem żużlowców ŻKS ROW Rybnik. Na obiekcie przy ulicy Gliwickiej gospodarze często odnoszą wysokie zwycięstwa, a rywale mają niewiele do powiedzenia. Jednak przed rokiem ekipa Polonii Bydgoszcz była blisko odniesienia triumfu. Bydgoszczanie przegrali z drużyną ze Śląska 44:46. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie dopiero dzięki podwójnemu triumfowi w ostatnim biegu.


W porównaniu do zeszłego roku rybniczanie dysponują dużo mocniejszym składem i są jednymi z faworytów do awansu do PGE Ekstraligi. Z kolei w drużynie z Bydgoszczy doszło do małych zmian. W awizowanym składzie Polonii na niedzielny mecz zabrakło Robert Miśkowiak, który rok temu w Rybniku zdobył dla KMŻ Lublin aż 17 punktów w siedmiu biegach. W tym sezonie "Misiek" jest jednak w kiepskiej formie i walczy o powrót do meczowego zestawienia Gryfów.

Przed rokiem w Rybniku dobrze spisał się Robert Kościecha, który na swoim koncie zapisał 9 punktów i bonus w pięciu startach. Nieco gorzej pod względem średniej biegowej prezentują się Patrick Hougaard (10+1 w sześciu biegach) oraz Szymon Woźniak (7 punktów w czterech startach). Z kolei swoich wizyt w Rybniku miło nie będą wspominać Marcin Jędrzejewski i Andriej Kudriaszow. Z kolei dla Patryk Rydlewski będzie to debiut na rybnickim torze.

Statystyki zawodników Polonii Bydgoszcz w meczach ligowych na torze w Rybniku od przebudowy toru w 2013 roku:

ZawodnikMeczePunktyBiegiŚr. bieg
Robert Miśkowiak11762,833
Robert Kościecha11052,000
Patrick Hougaard11161,833
Szymon Woźniak1741,750
Marcin Jędrzejewski1651,200
Andriej Kudriaszow1441,000
Patryk Rydlewskinie jechałPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Polonia Bydgoszcz będzie w stanie powalczyć o zwycięstwo w Rybniku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL