Najnowsze Wyniki/Kalendarz

BTŻ nie kupiło Polonii. Jest wniosek o upadłość

Dawid Borek
Dawid Borek
Do sądu wpłynął wniosek o upadłość Polonii Bydgoszcz. Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe nie kupiło bowiem akcji spółki, choć były one bardzo tanie.

Jedna akcja kosztowała zaledwie jeden grosz, co daje kwotę 1229 złotych za zakup całego klubu. Ostatecznie Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe nie kupiło spółki ZKS Polonia. We wtorek zerwano negocjacje, a w sądzie znajduje się wniosek o upadłość Polonii Bydgoszcz.

Gdyby BTŻ zdecydowało się na zakup akcji, prezydent gwarantowałby wsparcie finansowe w kwocie dwóch milionów złotych na rok. Taka umowa obowiązywałaby do końca 2019 roku (w tym roku na konto klubu wpłynęłoby 500 tysięcy złotych, jeśli drużyna utrzymałaby się w lidze). Nowy właściciel musiałby natomiast spłacić długi, które wynoszą prawie 4 miliony złotych.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe (prezes Marek Bąkowski i wiceprezes Andrzej Polkowski) chcieli wsparcia z miasta na poziomie około trzech milionów złotych. Teraz akcje spółki ponownie zostaną wystawione na sprzedaż.

źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

na Facebooku.

Komentarze (228):

Wszystkie komentarze (228)

Komentarze (228)

    Wszystkie komentarze (228)
    PRZEJDŹ NA WP.PL