WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Falubazowi grożą kary za zachowanie kibiców!

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Do poważnego incydentu doszło podczas meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Zielonogórskiemu klubowi grożą za zachowanie kibiców poważne konsekwencje.

Mecz SPAR Falubazu Zielona Góra z Betard Spartą Wrocław od początku budził emocje w związku z debiutem Darcy'ego Warda. Przypomnijmy, że Australijczyk w 2009 roku był "bohaterem" wydarzenia, które na długo zapadło w pamięci kibiców Falubazu. Jak się jednak okazało, nie wszyscy fani zimno przywitali Warda. Na pierwszy plan oprócz wyniku sportowego wysunęły się niestety wydarzenia związane z pojawieniem się chuliganów na torze.


Zdjęcia autorstwa Bartosza Przybylaka pokazują moment, w którym kibice Falubazu zrywają jedną z flag kibiców z Wrocławia, a chwilę później pojawiają się na torze. Ten moment uwieczniły również kamery NC+ (wideo na końcu tekstu). Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że w niewielkiej odległości od stadionowych bandytów na torze toczyła się walka pomiędzy zawodnikami.

Za ten skandal z udziałem kibiców Falubazowi grożą poważne konsekwencje. Władze PGE Ekstraligi zapowiadają, że sprawą zajmą się odpowiednie organy. - Czekamy na komplet materiałów tej sprawie, które przekazane zostaną Komisji Orzekającej - powiedział Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi.

Zgodnie z Przepisami Dyscyplinarnymi Sportu Żużlowego zielonogórskiemu klubowi grożą kary finansowe do 50 tysięcy złotych z zamknięciem stadionu włącznie. Naruszone zostały dwa przepisy:

Art. 316, punkt 21, który brzmi:

za nieodpowiednie zabezpieczenie zawodów przez organizatora lub za naruszenie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych tekst jednolity z dnia 5 kwietnia 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 611) wraz z późniejszymi zmianami i aktów wykonawczych do niej, a także postanowień i zaleceń wydanych przez inne organa administracji właściwe dla terenu działania klubu:
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł,
- zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
- zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
- zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych

oraz art 316, punkt 25, który brzmi:

za naruszenie bezpieczeństwa imprezy:
- kara pieniężna od 5000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu dla pub-liczności na 1 do 3 meczów ligowych,

Pamiętajmy również, że w związku z naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, stosowne konsekwencje w stosunku do klubu może wyciągnąć również wojewoda.

Skrót meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Pojawienie się kibiców na torze od 2:05.


Źródło: PGE Ekstraliga/x-news

Jaką decyzję powinna podjąć Komisja Orzekająca w sprawie Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (404):

    Pokaż więcej komentarzy (401)
    PRZEJDŹ NA WP.PL