Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Falubazowi grożą kary za zachowanie kibiców!

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Do poważnego incydentu doszło podczas meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Zielonogórskiemu klubowi grożą za zachowanie kibiców poważne konsekwencje.

Mecz SPAR Falubazu Zielona Góra z Betard Spartą Wrocław od początku budził emocje w związku z debiutem Darcy'ego Warda. Przypomnijmy, że Australijczyk w 2009 roku był "bohaterem" wydarzenia, które na długo zapadło w pamięci kibiców Falubazu. Jak się jednak okazało, nie wszyscy fani zimno przywitali Warda. Na pierwszy plan oprócz wyniku sportowego wysunęły się niestety wydarzenia związane z pojawieniem się chuliganów na torze.


Zdjęcia autorstwa Bartosza Przybylaka pokazują moment, w którym kibice Falubazu zrywają jedną z flag kibiców z Wrocławia, a chwilę później pojawiają się na torze. Ten moment uwieczniły również kamery NC+ (wideo na końcu tekstu). Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że w niewielkiej odległości od stadionowych bandytów na torze toczyła się walka pomiędzy zawodnikami.

Za ten skandal z udziałem kibiców Falubazowi grożą poważne konsekwencje. Władze PGE Ekstraligi zapowiadają, że sprawą zajmą się odpowiednie organy. - Czekamy na komplet materiałów tej sprawie, które przekazane zostaną Komisji Orzekającej - powiedział Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi.

Zgodnie z Przepisami Dyscyplinarnymi Sportu Żużlowego zielonogórskiemu klubowi grożą kary finansowe do 50 tysięcy złotych z zamknięciem stadionu włącznie. Naruszone zostały dwa przepisy:

Art. 316, punkt 21, który brzmi:

za nieodpowiednie zabezpieczenie zawodów przez organizatora lub za naruszenie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych tekst jednolity z dnia 5 kwietnia 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 611) wraz z późniejszymi zmianami i aktów wykonawczych do niej, a także postanowień i zaleceń wydanych przez inne organa administracji właściwe dla terenu działania klubu:
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł oraz zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych,
- kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł,
- zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
- zamknięcie dla publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
- zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych

oraz art 316, punkt 25, który brzmi:

za naruszenie bezpieczeństwa imprezy:
- kara pieniężna od 5000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu dla pub-liczności na 1 do 3 meczów ligowych,

Pamiętajmy również, że w związku z naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, stosowne konsekwencje w stosunku do klubu może wyciągnąć również wojewoda.

Skrót meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Pojawienie się kibiców na torze od 2:05.


Źródło: PGE Ekstraliga/x-news

Jaką decyzję powinna podjąć Komisja Orzekająca w sprawie Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (404):

 • Stalowczyk Zgłoś
  Ale w czym jest problem ? Stadion zamknięty na całe Play Offy, Fazubal wygrywa DMP i spada do II ligi, ponieważ ma straty w budżecie na 2 mln zł i nie ma jak zapewnić kredyt na
  Czytaj całość
  dozorowaną, do tego ulubieniec publiczności, Ward, wyciąga w pozwie cywilno-prawnym kolejne 2 mln zł, dodatkowo jego prawnicy 1 mln zł, za utracone korzyśći majątkowe, ponieważ miał być trenerem i jeździć do 2018 roku. Jeszcze jest opcja że Fabaluz spada wcześniej za te wybryki. Ale wolę pierwsze, niech się z kasy wypłukają. Dowhan wylatuje z PO, bo PO wylatuje z polityki. Wtedy wyciąga z klubu do końca ostatnią złotówkę i wtedy "gong, bum, podłoga". 4 szajbusów w maskach myszy zgadza się na sprzątanie stadionu przez 3 lata i strzyżenie trawy. Następny sezon ? ROW Rybnik i Nieciecza Turów (nie ma tam żużla ale za miesiąc będzie). Spada Falubaz i Grudządz. To jaja ? A ile razy już nie było podobnie?
  • Widzę Myszy Zgłoś
   Karać! Karać finansowo ale nie sportowo. Może w końcu zarząd zrozumie, że jakość opraw jest ISTOTNA!
   • kompozytor Zgłoś
    stadion zamknąc do konca roku, klub ukarac 2 mil i 3 mecze w sezonie 2016bilety jak w Toruniu. To moze tę hołotę i dowhana czegoś nauczyć. Tego oczekuje od Pana żużlowa Polska.
    Wszystkie komentarze (404)

    Komentarze (404)

    ×
     Wszystkie komentarze (404)
     PRZEJDŹ NA WP.PL