Najnowsze Wyniki/Kalendarz

SPAR Falubaz Zielona Góra vs. Betard Sparta Wrocław: Pomeczowe Hop-Bęc

Dawid Borek
Dawid Borek
SPAR Falubaz odniósł w niedzielę zwycięstwo nad Betardem Spartą 50:40. W spotkaniu nie brakowało emocji i ciekawych akcji na torze.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
Hop:

W Zielonej Górze burza niestraszna

Na pięć godzin przed rozpoczęciem niedzielnego meczu, do Winnego Grodu dotarła burza. Obfite opady deszczu zakończyły się około godziny 15:00, a że organizatorzy spotkania bardzo dobrze przygotowali tor, to nie było żadnego zagrożenia, aby zawody przełożyć. Jeszcze przed prezentacją nawierzchnię rosiła polewaczka, a podczas spotkania na zielonogórskim owalu nie brakowało emocji i ciekawych akcji.

Świetny debiut Darcy'ego Warda, klasowy Piotr Protasiewicz

15 punktów i bonus kapitana SPAR-u Falubazu Zielona Góra i 13 oczek z dwoma bonusami nowego zawodnika w znacznym stopniu pomogły zielonogórskiej ekipie odnieść zwycięstwo nad Betardem Spartą Wrocław. Choć "PePe" i dwukrotny IMŚJ nie zawsze wygrywali moment startowy, to na dystansie byli bardzo szybcy, czego dowodem są ich dorobki.

Zielonogórski kolektyw

Nie tylko Protasiewicz i Ward zanotowali w niedzielę bardzo udane występy. Sztab szkoleniowy Żółto-Biało-Zielonych bez wątpienia może być także zadowolony z postawy powracającego po kontuzji Grzegorza Walaska, a pokaźny dorobek przy swoim nazwisku zapisał spisujący się coraz lepiej Andreas Jonsson.

Maciej Janowski i Tai Woffinden postraszyli gospodarzy

Liderom Betardu Sparty co prawda zdarzały się delikatne wpadki, lecz z pewnością mogą być usatysfakcjonowani swoimi osiągnięciami przy W69. Janowski i Woffinden w niedzielę zdobyli po 12 punktów. Ich dorobki mogłyby być jeszcze bardziej okazałe, lecz w ostatnim wyścigu zawodów zostali oni zmienieni przez duet wrocławskich młodzieżowców.

Bęc:

 Tomasz Jędrzejak, Vaclav Milik, Michael Jepsen Jensen

Ta trójka zawodników łącznie zdobyła osiem punktów, a więc tyle samo, co... para juniorów Betardu Sparty! Słaba postawa wspomnianych żużlowców sprawiła, że wrocławianom trudno było walczyć o skuteczny wynik w starciu ze SPAR Falubazem.

Krystian Pieszczek znów zawiódł

Po serii udanych występów, w SPAR Falubazie bardzo liczono na udany występ Krystiana Pieszczka. Niedzielne spotkanie nie ułożyło się jednak po myśli wychowankowi gdańskiego Wybrzeża. W swoim pierwszym starcie został on wyprzedzony na ostatnim łuku przez Maksyma Drabika, następnie wjechał w taśmę, a w swoim ostatnim wyścigu dowiózł do mety jedno oczko.

Skrót meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław


Źródło: PGE Ekstraliga/x-news

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • yes Zgłoś
  ...i kominiarki przy bandzie oraz na torze i murawie. Będą konsekwencje. Czy ujął ktoś biegających następnie po trawce?
  • zybi_X Zgłoś
   Ocena Pieszczka zbyt surowa. W biegu juniorskim był szybki, prowadził cały bieg, w końcówce popełnił mały błąd i dał się wyprzedzić Drabikowi, ale to nie był jakiś nieudany
   Czytaj całość
   start. Taśma to taśma, co tu oceniać? W ostatnim swoim starcie jechał z Milikiem, Piotrem i Taiem. Miał pokonać Milika i to zrobił po ładnej walce, chyba nie wymagamy od niego na tym etapie żeby pokonywał Protasiewicza i Woffindena? Oczywiście, że występ nie jakiś zachwycający, ale na pewno nie powiedziałbym, że zawiódł, szkoda tej taśmy.
   • Monika Lewko Zgłoś
    przychodzimy z całą rodziną na trybuny K (6,7) i nie zgadzam się z poniżaniem wszystkich K-kibiców, kibic czy to z K czy z innej litery to nie kibol czy pseudo kibic trzeba oddzielić
    Czytaj całość
    zboże od plew a nie ładować wszystkich do jednego wora JAREK HAMPEL JAREK :))
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL