Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Decyzja w sprawie Polonii odroczona

Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zajął się w poniedziałek wnioskiem o upadłość Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz SA. Na wniosek dłużnika odroczył jego rozpatrywanie do 14 września.

W poniedziałek (20 lipca) przed bydgoskim Sądem Rejonowym stawił się prezes Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz SA Andrzej Polkowski. Na ten dzień została wyznaczona rozprawa, podczas której miał zostać rozpatrzony wniosek o upadłość sportowej spółki. Ponownie jednak procedowanie wniosku zostało odroczone. Andrzej Polkowski tłumaczył przed sądem, że właściciel większościowego pakietu akcji, czyli miasto Bydgoszcz, ogłosiło nowy przetarg na sprzedaż akcji spółki, a dodatkowo pod koniec lipca ma się odbyć Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ŻKS Polonia Bydgoszcz SA, podczas którego ma być dyskutowana sprawa korekty planu finansowego. Sąd wziął te argumenty pod uwagę i zgodził się na odroczenie terminu rozprawy do 14 września.


W ostatnim czasie miastu Bydgoszcz po raz drugi nie udało się sprzedać większościowego pakietu akcji Polonii. Jeśli trzecia próba nie powiedzie się, wiele wskazuje na to, że ogłoszona zostanie upadłość spółki. Wg ostatnich zapewnień bydgoskiego Ratusza, większościowy pakiet akcji ŻKS Polonia Bydgoszcz SA jest do kupienia za 1229 zł. Nowy właściciel musiałby jednak zobowiązać się do spłaty długów, które wynoszą aktualnie prawie 4 mln zł, a dodatkowo zapewnić start drużyny w rozgrywkach ligowych pod nazwą Polonia Bydgoszcz przez przynajmniej cztery lata.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (46):

 • Janina Boguta Zgłoś
  Patrzę na zawody ligi angielskiej i często nie ma dla kibiców krzesełek plastikowych ale emocji mają tyle co my a może i więcej...Może warto by zainwestować w silniki młodych bardziej
  Czytaj całość
  niż w siedzenia kibiców...Dobra emocja na zawodach obroni się bez siedzisk.betonowych balustrad i siatek grodzących zawodników od kibiców.Bezpieczeństwo zawodników najważniejsze-wygoda kibiców plan dalszy :)
  • Matt Bike Zgłoś
   Przeczytałem kawałek komentarza na dole a resztę ominę. Z tego co obserwuję od kilkunastu lat żużel w Bydgoszczy zaczął się rozpadać w raz z odejściem Gollobów. To cholernie dawno
   Czytaj całość
   temu. Czemu niektórzy piszą, że to wina prezydenta Bruskiego? Od tamtych czasów Polonia nigdy nie miała pewnego gruntu. Raz było lepiej raz gorzej ale nigdy pewnie. Tam jest potrzebny poważny inwestor i ktoś kto wybuduje NOWY stadion a nie wieczne maskowanie minusów tej ruiny. Wtedy jakaś firma się zainteresuje. Wielkim błędem było oddanie terenu boisk dla UKW (to akurat wina Bruskiego, dobrze pamiętam?). Teraz nie ma miejsca na budowanie większego stadionu. Żużlowe tradycje w Bydgoszczy są wielkie. To jest historia żużla światowego. Tylko przestańcie się niszczyć od środka.
   • WEST-Bdg Zgłoś
    A MOŻEMY PRZECIEŻ MY KIBICE KUPIC. STWORZYĆ NASZE BYDGOSKIE POLONIJNE SOCIOS. TO ZWIĘKSZYŁO BY BUDŻET I TO SPORO. POTRZEBA TYLKO DWÓCH OGARNIĘTYCH FANATYKÓW ŻEBY TO ZAŁOŻYĆ
    Wszystkie komentarze (46)

    Komentarze (46)

    ×
     Wszystkie komentarze (46)
     PRZEJDŹ NA WP.PL