Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Incydent w Zielonej Górze. Ekstraliga złożyła doniesienie do prokuratury!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
PGE Ekstraliga złożyła oficjalne doniesienie do prokuratury w związku z incydentem, do którego doszło podczas niedzielnego spotkania w Zielonej Górze.

Jak już wcześniej informowaliśmy, podczas niedzielnego meczu w Zielonej Górze pseudokibice próbowali zerwać jedną z flag fanów z Wrocławia, a chwilę później pojawili się na torze. Ten moment uwiecznili fotoreporterzy, ale również kamery nc+. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że w niewielkiej odległości od stadionowych bandytów na torze toczyła się walka pomiędzy zawodnikami.


Władze PGE Ekstraligi od razu zapowiedziały, że sprawą zajmą się odpowiednie organy, a klub z Zielonej Góry mogą spotkać kary. Na tym jednak podjęte działania się nie kończą. 

- Ekstraliga Żużlowa złożyła oficjalne doniesienie do prokuratury w Zielonej Górze w sprawie umyślnego spowodowania zagrożenia zdrowia i życia zawodników podczas niedzielnego meczu, kiedy doszło do wtargnięcia na tor w trakcie wyścigu. Ta sytuacja mogła mieć naprawdę tragiczne skutki. Czekamy, jak prokuratura rozstrzygnie sprawę. Z naszego punktu widzenia ta kwestia jest bardzo istotna. Jednocześnie chciałbym zapowiedzieć, że z takimi zachowaniami będziemy walczyć zawsze i z pełnym zaangażowaniem - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski.

Skrót meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław


Źródło: PGE Ekstraliga/x-news

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy popierasz działanie Ekstraligi Żużlowej w związku z niedzielnym incydentem w Zielonej Górze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (100):

 • obserwator 1 Zgłoś
  Czy popierasz działanie Ekstraligi Żużlowej w związku z niedzielnym incydentem w Zielonej Górze? TAK SFORMUŁOWANE PYTANIE STAWIA EŻ NA SUPER POZYCJI. WYNIK PRAWIDŁOWY BO
  Czytaj całość
  PRZECIEŻ ZNAKOMITA WIĘKSZOŚĆ NIE CHCE TAKICH WYDARZEŃ. I WYCHODZI NA TO, ŻE ODPOWIEDZIALNI W EŻ MOGĄ SPAĆ SPOKOJNIE - JUŻ PODJĘLI DZIAŁANIA, KTÓRE POPARŁA ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ. JA POSTAWIŁBYM TAKIE PYTANIE : CZY W TEJ SYTUACJI WŁADZE EŻ W NALEŻYTY SPOSÓB WYWIĄZAŁY SIĘ ZE SWOICH ZADAŃ STATUTOWYCH ?
  • użytkownik usunął konto Zgłoś
   wina jest zawodnikow bo widzieli co sie na torze dzieje i pokoleji powini rozjechac padalcow i po sprawie
   • Marek Aptacy Zgłoś
    ZARÓWNO POLICJA JAK I OCHRONA NIE REAGUJĄ NA PIJAŃSTWO PRZED I NA STADIONIE. NA OBIEKTY SPORTOWE ZAWSZE WCHODZĄ "KIBICE" W STANIE WSKAZUJĄCYM NA SPOŻYCIE ALKOHOLU. MIESZKAM BARDZO BLISKO
    Czytaj całość
    STADIONU ŻUŻLOWEGO W INNYM MIEŚCIE I ZA KAŻDYM RAZEM WIDZĘ JAK W POBLISKICH SKLEPACH PRZY STADIONIE STOJĄ STADA SPRAGNIONYCH, KTÓRZY SPOŻYWAJĄ PIWKO I NIE TYLKO. PO SPOŻYCIU OCZYWIŚCIE SIKAJĄ WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA NIE ZWRACAJĄC NA NIKOGO UWAGI A POTEM WCHODZĄ NA STADION. TAM DOKUPIĄ JESZCZE KOLEJNE PIWKO I ZABAWA TRWA. TAK JAKBY NIE MOŻNA BYŁO WYTRZYMAĆ TYCH DWÓCH-TRZECH GODZIN BEZ SPOŻYCIA. OCZYWIŚCIE OCHRONA STADIONOWA BARDZO SPRAWDZA, MACAJĄC WSZYSTKICH PRZY BRAMKACH, ABY NIKT NIE WNIÓSŁ PRZEZ PRZYPADEK BUTELKI WODY I TO WSZYSTKO. A I TAK NIEKTÓRYM UDAJE SIĘ WNIEŚĆ PUSZKI Z PIWEM. JEDNO SIĘ MÓWI O BEZPIECZEŃSTWIE I O TRZEŹWOŚCI NA STADIONACH A CO INNEGO SIĘ ROBI. W DNI ZAWODÓW SPORTOWYCH POWINIEN BYĆ CAŁKOWITY ZAKAZ SPRZEDAŻY ALKOHOLU W SKLEPACH W POBLIŻU STADIONÓW W GODZINACH PRZED MECZOWYCH. RUCH ULICZNY JEST OGRANICZONY NA OKOŁO DWIE GODZINY PRZED ZAWODAMI TO I SPRZEDAŻ TEŻ MOŻE BYĆ OGRANICZONA.
    Wszystkie komentarze (100)

    Komentarze (100)

    ×
     Wszystkie komentarze (100)
     PRZEJDŹ NA WP.PL